Tennis Europe Junior Tour

14/16&U Winter Cups by Dunlop - Latest

14/16&U Winter Cups by Dunlop - Latest

The final rounds of the 14 & 16 & Under Winter Cups are now underway. The finals are taking place from 16-19 February in different locations across Europe.

A total of 128 national teams took part in the qualifying competition across the two age categories. The teams who have qualified for the finals are marked in red.

 

Final Rounds

Boys 14 & Under - Niederzier (GER) | 16-18 February | Nominations | Draw | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Live Streaming | Photo Gallery 📸

Girls 14 & Under - Rakovnik (CZE) | 16-18 February | Nominations | Draw | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Photo Gallery 📸

Boys 16 & Under - Marcq-en-Baroeul (FRA) | 17-19 February | Nominations | Draw | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Live Scores | Photo Gallery 📸

Girls 16 & Under - Brest (FRA) | 17-19 February |  Nominations | Draw | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Photo Gallery 📸

 

Boys 14 & Under

Zone A - Neudorfl (AUT) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Photo Gallery 📸

Austria, Czech Republic, Great Britain, Luxembourg, Norway, Portugal, Serbia, Slovakia

Zone B - Bari (ITA) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3

AlbaniaBelgium, Denmark, Georgia, Ireland, Italy, Lithuania, Romania, Slovenia, Switzerland

Zone C - Poznan (POL) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Photo Gallery 📸

Cyprus, Finland, France, Hungary, Latvia, Poland, Spain, Sweden

Zone D - Izmir (TUR) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Photo Gallery 📸

Bulgaria, Croatia, Estonia, Germany, Moldova, Netherlands, Turkiye, Ukraine

 

Girls 14 & Under

Zone A - Rakovnik (CZE) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Photo Gallery 📸

Austria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Germany, Lithuania, Moldova, Norway

Zone B - Poitiers (FRA) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3

Belgium, France, Georgia, Latvia, Netherlands, Portugal, Slovakia, Ukraine

Zone C - Pszczyna (POL) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Photo Gallery 📸

Estonia, Hungary, Ireland, Italy, Poland, Romania, Sweden, Switzerland

Zone D - Izmir (TUR) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Photo Gallery 📸

Bulgaria, Finland, Great Britain, Serbia, Slovenia, Spain, Turkiye

 

Boys 16 & Under

Zone A - Sunderland (GBR) | 10-12 February | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3

Bulgaria, Czech Republic, Great Britain, Latvia, Lithuania, Slovakia, Sweden, Ukraine

Zone B - Reggio Emilia (ITA) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3

Andorra, Croatia, Italy, Monaco, Poland, Portugal, Serbia, Switzerland

Zone C - Leeuwarden (NED) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Photo Gallery 📸

Austria, Belgium, Germany, Hungary, Ireland, Luxembourg, Netherlands, Slovenia

Zone D - Istanbul (TUR) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Photo Gallery 📸

Estonia, Finland, France, Georgia, Norway, Romania, Spain, Turkiye

 

Girls 16 & Under

Zone A - Feucherolles (FRA) | 27-29 January | NominationsDraws | Day 1 | Day 2 Day 3 | Photo Gallery 📸

Austria, Bulgaria, Czech Republic, Estonia, France, Hungary, Poland, Spain

Zone B - Lousada (POR) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3

Croatia, Cyprus, Great Britain, Ireland, Netherlands, Portugal, Ukraine

Zone C - Svedala (SWE) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Photo Gallery 📸

Finland, Latvia, Lithuania, Norway, Romania, Slovakia, Sweden, Switzerland

Zone D - Istanbul (TUR) | Nominations | Draws | Day 1 | Day 2 | Day 3 | Photo Gallery 📸

Belgium, Georgia, Germany, Italy, Moldova, Serbia, Slovenia, Turkiye

« Back

» News archive