Tennis Europe Junior Tour Winners

Tennis Europe Junior Tour Winners

2018

EventWinnerRunner-UpScore
Aug 13Galina Cup - Category 3Yerevan, ARM
BS16 Artur Soghoyan Henadzi Hrabavets6-1 7-6
GS16 Irena Muradyan Tamari Gagoshidze3-6 6-2 6-3
BD16 Erik Arutiunian
Ivan Pauliuchenka
Erik Chobanyan
Henadzi Hrabavets
6-1 4-6 10-6
GD16 Tamari Gagoshidze
Iaroslava Sviatetckaia
Milena Gevorgyan
Irena Muradyan
2-6 6-3 10-7
Aug 11Bludenz European Junior Open 2018 - Category 3Bludenz, AUT
BS12 Timeo Gaillard Joel Schwaerzler5-7 6-3 4-1
GS12 Tamara Kostic Nina Andreoni7-5 6-1
BD12 Timeo Gaillard
Maxime Gruenig
Simon Gruber
Elias Spielmann
6-0 6-0
GD12 Ann Akasha Ceuca
Angelina Wachter
Tamara Kostic
Alexandra Zimmer
6-0 5-7 11-9
BS14 Filippo Mazzola Jan Kobierski6-4 6-2
GS14 Giulia Dal Pozzo Liel Marlies Rothensteiner3-6 6-2 7-6
BD14 Filippo Mazzola
Lorenzo Sciahbasi
Pietro Augusto Lavoratori
Nicolo Paduano
6-2 6-3
GD14 Giulia Dal Pozzo
Elettra Gradassi
Abbi Gibson
Sienna Leeson
7-6 6-3
Aug 11SADİ GÜLÇELİK CUP - Category 3Enka Spor KulÜBÜ, Sadİ GÜLÇElİK Spor SİTesİ, 34460, TUR
BS16 Muhammed Kaan Erel Berk Ulas Enc6-3 6-4
GS16 Doga Akyurek Aysegul Mert6-2 6-3
BD16 Erden Er
Baran Soyler
Toprak Avcibasi
Furkan Selcuk Kerioz
4-6 6-1 10-7
GD16 Doga Akyurek
Aysegul Mert
Lavinia Salvatorelli
Mina Toglukdemir
7-5 6-1
Aug 11Argayon Cup - Category 2Nivelles, BEL
BS14 German Mingaleev Idriss Haddouch7-5 6-3
GS14 Coralie Debruyne Evra Yildirim6-7 6-3 7-5
BD14 Marc Majdandzic
Bartlomiej Ros
Neo Beclin
Mathys Pinoit
6-3 6-4
GD14 Coralie Debruyne
Evra Yildirim
Kaat Coppez
Morane Meyers
6-1 6-1
BS16 Frank Jonker Razvan Aghion6-2 6-2
GS16 Arina Suchkova Tatiana Pushkina6-2 3-6 6-2
BD16 Frank Jonker
Georgios Nouchakis
Jona Gitschel
David Tesic
6-0 6-4
GD16 Ksenia Agureeva
Zuzanna Bednarz
Carla Galmiche
Paloma Hennicaux
6-3 5-7 10-2
Aug 13Babolat Cup U14 - Category 3Chisinau, MDA
BS14 Qing Lihao Ye Hongyu6-4 1-0
GS14 Vlada Haetcaia Yuliia Khmara6-2 6-3
BD14 Maxym Kulish
Oleksandr Zhukov
Ivan Kremenchutskyi
Dmytro Shcherbakov
7-5 6-4
GD14 Iulia Gherman
Sonya Kovalenko
Alisa Fridrikh
Sofiia Syniehribova
6-4 6-4
Aug 11Jugend Cup Renningen/Rutesheim Internat. Deutsche Tennismeisterschaften U16 - Category 1Renningen, GER
BS14 Kalin Ivanovski Mili Poljicak6-2 6-1
GS14 Katerina Dimitrova Aleksandra Simeva6-4 6-0
BD14 Jakub Jupa
Jakub Nicod
Taym Alazmeh
Bon Lou Karstens
6-1 6-2
GD14 Katerina Dimitrova
Laura Hietaranta
Maria Sara Popa
Aleksandra Simeva
6-1 6-2
BS16 Daniel Siniakov Ondrej Horak7-5 6-2
GS16 Klaudija Bubelyte Lucija Ciric Bagaric6-3 6-3
BD16 Ondrej Horak
Daniel Siniakov
Simon Malis
Jakub Prachar
6-2 6-3
GD16 Klaudija Bubelyte
Jana Stojanova
Anastasiia Gureva
Alevtina Ibragimova
6-3 6-1
Aug 13International Championships of Baden - Category 3Karlsruhe, GER
BS12 Max Stenzer Toros Eros Yakincam6-2 6-2
GS12 Sarah Iliev Josy Daems6-2 7-6
BD12 Andre Nemeth
Mika Petkovic
Amir Albeg
Rares Andrei Golescu
6-4 6-7 10-2
GD12 Carla Fity
Sarah Iliev
Arina Arifullina
Kristiana Sidorova
6-4 6-2
Aug 12KOUFALIA CUP - Category 3Koufalia, GRE
BS16 Basilis Voltirakis Christos NIKOLOULIS6-3 6-7 6-4
GS16 Athina Pitta Andreea Alexandra Lila6-0 6-3
BD16 Evangelos Kypriotis
Christos NIKOLOULIS
FOTIOS ANDREAS ANTONIADIS
Konstantinos Terlemes
6-2 7-5
GD16 Maria Georgiadou
Athina Pitta
Eleni Kostaki
Katerina Zafiropoulou
6-1 4-6 11-9
Aug 11Hitec Luxembourg Junior Open - Category 3Luxembourg, LUX
BS14 Ivan Sodan Tristan Flander6-3 3-6 6-2
GS14 Anastasia Sizykh Chloe Noel4-6 6-2 6-3
BD14 Jorge Carlos Camara Allgaier
Angel Sierra Malinomki
Tristan Flander
Ivan Sodan
6-1 7-5
GD14 Gabriela Matos
Matilde Morais
Rose Alix Vidal
Ninon Martinache
6-3 6-4
BS16 Pedro Liborio Jay Dylan Hara Friend6-3 6-1
GS16 Zuzanna Frankowska Karina Gustowska6-2 6-2
BD16 Mark Owen Endler
Eduardo Morais
Natan D'Hulst
Jay Dylan Hara Friend
6-1 6-2
GD16 Marthe Degeorges
Tiantsoa Sarah Rakotomanga Rajaonah
Maria Popova
Maria Verdu Gonzalez
7-5 7-5
Aug 11Tatar Cup - Category 3Kazan, RUS
BS14 Alexander Ushakov Daniel Khazime2-6 7-6 7-5
GS14 Darya Zykova Polina Skopintseva6-3 6-0
BD14 Alexander Ushakov
Andrei Zubkov
Daniel Khazime
Arseniy Nazarov
6-1 6-2
GD14 Violetta Borodina
Aleksandra Kochkurova
Irina Karamysheva
Sofya Karbysheva
6-3 4-6 10-6
Aug 6Artur Shilajyan Memorial Cup - Category 3Yerevan, ARM
BS14 Erik Arutiunian Erik Chobanyan3-6 6-3 6-3
GS14 Iaroslava Sviatetckaia Vera Sekerina6-2 6-2
BD14 Georgii Arakelian
Semen Batin
Maksim Lavygin
Aleksandr Vanslov
6-0 6-1
GD14 Violetta Borodina
Vera Sekerina
Anastasia Frich
Sandugash Kenzhibayeva
6-3 6-2
Aug 4Bavarian Junior Open - Category 2Augsburg, GER
BS14 Oliver Olsson Filip Apltauer4-6 7-6 7-6
GS14 Celine Naef Amelie Smejkalova6-2 4-6 6-2
BD14 Samuel Reeve
Gregor Webster
Aljaz Kirbis
Jan Kobierski
6-2 6-3
GD14 Viktorie Hazmukova
Amelie Smejkalova
Hana Sonton
Sydney Stone
BS16 Philip Florig Alen Mujakic7-6 6-3
GS16 Chelsea Fontenel Fatma Idrizovic6-4 6-1
BD16 Marino Jakic
Lovro Suevich
Benjamin Buck
Fedor Richter
2-6 6-3 14-12
GD16 Anastasia Abbagnato
Marta Belokrylova
Isabella Righi
Hannah Smith
6-3 1-6 10-2
Aug 6Pisek Cup 2018 - Category 3Pisek, CZE
BS12 Petr Leipner Krystof Svojgr6-2 6-1
GS12 Jolana Libalova Sara Mlenska6-4 6-2
BD12 Krystof Svojgr
Vojtech Vales
Lukas Holub
Petr Leipner
6-1 6-1
GD12 Sara Mlenska
Viktorie Stareckova
Jolana Libalova
Natalie Syrova
4-6 6-2 10-6
Aug 5Svilengrad Cup - Category 3Svilengrad, BUL
BS14 Yannik Kelm Fabrizio Schiera6-3 6-7 6-3
GS14 Salma Drugdova Anastasia Aleksandra Nikolova6-1 6-3
BD14 Iliyan Radulov
David Simeonov
Marco Francaviglia
Fabrizio Schiera
5-7 6-1 10-7
GD14 Salma Drugdova
Maria Taneva
Maria Andrienko
Oana Bianca Marinescu
7-6 6-2
Aug 4"Kaunas open" by Neodenta - Category 3Kaunas, LTU
BS16 Egor Shestakov Szymon Kielan4-6 7-5 6-1
GS16 Hanna Serhel Elina Zakharova7-5 6-1
BD16 Ugnius Bickauskis
Szymon Kielan
Mikhail Malakhovich
Egor Shestakov
4-6 6-4 10-5
GD16 Angelina Blinova
Amelija Supulniece
Hanna Serhel
Stsefaniya Shabanava
4-6 6-4 10-5
Aug 4KILKIS CUP - Category 3Kilkis, GRE
BS16 FOTIOS ANDREAS ANTONIADIS Theodoros Mitsakos6-4 6-2
GS16 Michaela Laki Margarita Andreyuk6-3 6-2
BD16 Xenofon Neofytou
Pavlos Parson
Christos NIKOLOULIS
Alkiviadis Papanikos
6-2 7-6
GD16 Margarita Andreyuk
Lolita Gukasyan
Maria Georgiadou
Maria Theochari
6-4 6-2
Aug 4CorpoSana U14 Tennis Open Basel - Category 3Basel, SUI
BS14 Mika Brunold Alan Heughebaert6-1 6-2
GS14 Lou Baudouin Constance Levivier6-2 6-3
BD14 Adrien Berrut
Nicolas Kobelt
Claudius Amon
Lasse Poertner
6-4 1-6 10-8
GD14 Constance Levivier
Maelie Monfils
Elena Grekul
Adel Pilosyan
7-6 6-7 10-7
Aug 4ÖTV 2018 Europe Junior Tour - Category 2Zell Am See, AUT
BS16 Stefano D'Agostino Jakub Prachar6-3 2-6 6-4
GS16 Elena Karner Laura Pasterk6-1 6-2
BD16 Stepan Baum
Vojtech Burian
Jakub Federowicz
Jakub Prachar
6-2 6-0
GD16 Katerina Cihakova
Julie Zytova
Vera Alenicheva
Maria Stepanenko
6-2 7-5
Aug 5Cevansir Cup - Category 3Istanbul, TUR
BS16 Arda Azkara Burak Can Yilmaz6-2 6-2
GS16 Doga Akyurek Asli Ozcan7-5 6-0
BD16 Muhammed Kaan Erel
Togan Makzume
Erden Er
Baran Soyler
6-1 6-4
GD16 Doga Akyurek
Mina Toglukdemir
Defne Cirpanli
Billur Gonlusen
6-3 6-1
Aug 4BATD La Cure -12 - Category 3Brussels, BEL
BS12 Luke Hooper Fadi Bidan6-4 6-4
GS12 Victoria Milovanova Miotisoa Rasendra Andrianantenaina6-4 3-6 7-5
BD12 Alexey Efremov
Luke Hooper
Daoud Afallah
Wies Carton
6-7 6-2 10-7
GD12 Mirthe Moens
Thessy Ntondele Zinga
Indira Lepage
Yufei Ren
Aug 4Bruyninx YCC - Category 1Hasselt, BEL
BS14 Kalin Ivanovski Rashed Nawaf2-6 7-5 7-5
GS14 Alexandra Eala Georgia Pedone6-0 6-4
BD14 Federico Scotuzzi
Mariano Tammaro
Dinko Dinev
Filip Pieczonka
6-3 6-4
GD14 Alexandra Eala
Laura Hietaranta
Yaroslava Bartashevich
Malwina Rowinska
6-4 6-3
Aug 5Hillerød TE U12 & U14 - Category 3Hilleroed, DEN
BS12 Dmitry Bessonov Carl Holder6-3 6-3
GS12 Yelizaveta Onyshchenko Frederikke Alberte Pape6-1 4-6 6-4
BD12 Dmitry Bessonov
WILLIAM REJCHTMAN VINCIGUERRA
Klim Krivoshchekov
Makar Krivoshchekov
GD12 Felicia Damm Nielsen
Mille Moerk
Linea Bajraliu
Britta Buskqvist
6-2 6-3
BS14 Adria Pol Torres Carl Labitzke3-6 6-1 6-2
GS14 Anna Tang Zoe Du Pasquier Jensen6-1 6-2
BD14 Clement Kubiak
Christophe Schroeder
Andreas Pantazis
Adria Pol Torres
6-3 6-0
GD14 Polina Skopintseva
Anna Tang
Zoe Du Pasquier Jensen
Emilie Just-Bomholt
6-3 6-3
Aug 5Lechia Tennis Cup Gdansk - Category 3Gdansk, POL
BS12 Tomasz Berkieta Leon Zaorski6-1 7-6
GS12 Weronika Ewald Anastasiia Firman6-2 6-2
BD12 Mateusz Lange
Leon Zaorski
Bruno Kokot
Mikolaj Migdalski
6-3 5-7 10-8
GD12 Weronika Ewald
Oriana Gniewkowska
Sapir Cohen
Flavia Scata
6-2 6-2
Aug 4EMINENT OPEN 2018 - Category 3Podgorica, MGO
BS14 Matija Samardzic Michal Wlodarczyk6-4 5-7 6-1
GS14 Angelina Linnikova Luca Udvardy7-5 6-2
BD14 Emil Dapcevic
Matija Samardzic
Romeo Hadzimehmedovic
Nikola Jovanovic
6-4 3-6 10-4
GD14 Mariia Nikitash
Sofia Pavlova
Amina Kadic
Sade Scharlin
6-4 7-6
Aug 6Neotel Open U 16 2018 - Category 3Skopje, MKD
BS16 Berk Bugarikj Petar Belosevic6-1 6-2
GS16 viktoria Veleva Anastasia Paraskevoudi3-6 5-1
BD16 Berk Bugarikj
Evangelos Kypriotis
Thomas Facchini
Tommaso FERRARI
6-3 6-3
GD16 Doroteja Petrovic
viktoria Veleva
Elizaveta Morozova
Anastasia Paraskevoudi
Aug 4SÁNCHEZ-CASAL KIDS CUP U-12 - Category 3El Prat de Llobregat, Barcelona, ESP
BS12 Rafael Segado Esteve Rafael Botran Neutze4-6 6-3 6-2
GS12 Marta Soriano Santiago Eva Maria Ionescu6-2 7-5
BD12 Luis Garcia
Rafael Segado Esteve
Pablo Martinez Gomez
Juan Morales fuentes
6-2 6-4
GD12 Alexia-Shara Iancu
Eva Maria Ionescu
Aran Montanes Also
Marta Soriano Santiago
7-5 6-7 10-7
Aug 4Pirogovskiy Summer Cup - Category 3Pirogovskiy, RUS
BS14 Artem Cherepin Alexander Ushakov6-1 7-5
GS14 Anna Sedysheva Valery Gynina6-1 6-3
BD14 Ivan Burnashov
Artem Maltsev
Roman Kazantsev
Ilya Reznikov
1-6 6-2 15-13
GD14 Alina Khvatova
Sofiya Zueva
Alevtina Ibragimova
Anastasia Sereda
7-5 6-4
Jul 2841. Internationale Deutsche Tennismeisterschaften U14 - Category 1Dueren, GER
BS14 Lautaro Midon Arthur Fils6-2 3-6 6-1
GS14 Solana Sierra Katerina Dimitrova1-6 6-2 6-2
BD14 Piero Antonio Fernandez Moreno
Nicolas Niño Mendoza
Adolfo Daniel Vallejo
Martin Antonio Vergara del Puerto
6-4 6-3
GD14 Kyoka Kubo
Mio Mushika
Adriana Berankova
Anna Zyryanova
4-6 6-4 10-4
Jul 30Hrach Israelyan Memorial Cup - Category 3Yerevan, ARM
BS16 Artur Soghoyan Henadzi Hrabavets6-3 3-6 6-4
GS16 Tamari Gagoshidze Iaroslava Sviatetckaia6-3 6-0
BD16 Yura Martirosyan
Artur Soghoyan
Erik Chobanyan
Henadzi Hrabavets
2-6 6-4 10-6
GD16 Tamari Gagoshidze
Nino Natsvlishvili
Inga Longinenko
Oleksandra Smirnova
6-1 7-6
Jul 28Müller Junior Cup Ulm - Category 2Ulm, GER
BS14 Filip Apltauer Dragos Nicolae Cazacu6-2 6-1
GS14 Melisa Ercan Celine Naef6-1 6-4
BD14 Filip Apltauer
Bon Lou Karstens
Leon Babic
Matic Kriznik
6-2 6-0
GD14 Eva Shaw
Ranah Akua Stoiber
Given Roach
Millie Skelton
6-4 6-4
BS16 Nico Kleber Matteo Feggi6-1 6-2
GS16 Elza Tomase Nikol Palecek2-6 7-6 7-5
BD16 Edvards Teodors Liepins
Daniils Snaiders
Frank Jonker
Marko Topo
6-0 7-5
GD16 Marta Belokrylova
Nikol Palecek
Darta Dalecka
Laura Pliksa
6-2 6-3
Jul 30UTC Haid Junior Open - Category 2Haid, AUT
BS16 Petar Teodorovic Peter Kalocsai6-3 6-0
GS16 Anna Gross Anastasiya Skorupska6-3 6-3
BD16 Jakub Federowicz
Petar Teodorovic
Attila Boros
Peter Kalocsai
6-4 6-2
GD16 Reka Borsos
Reka Kata Matko
Mariam Karadzhaeva
Palina Saulevich
6-2 6-7 12-10
Jul 28EMINENT PODGORICA OPEN 2018 - Category 3Podgorica, MGO
BS16 Branko Djuric Filippos Zachiotis6-0 6-1
GS16 Nevena Kolarevic Mina Toglukdemir6-0 6-7 6-3
BD16 Berk Bugarikj
Filippos Zachiotis
FOTIOS ANDREAS ANTONIADIS
Leonardo Passafiume
5-7 6-2 10-7
GD16 Sophia Natalya Baranov
Luca Udvardy
Mia Marjanovic
Andrea Obradovic
6-4 6-0
Jul 29OLIMPIJSKII CUP 2018 - Category 2Wroclaw, POL
BS14 Dmitriy Parintsev Oldrich Vejsicky
GS14 Kristyna Tomajkova Anna Panchartek6-3 6-1
BD14 Ondrej Kratochvil
Adam Kresina
Petr Panacek
Oldrich Vejsicky
6-2 6-3
GD14 Daria Gorska
Kristyna Tomajkova
Elen Grab
Anastasiya Lopata
4-6 7-5 10-6
Jul 28Dublin week 2 - Category 3Dublin, IRL
BS14 Matthew Rankin Fabio Nestola6-7 7-5 6-2
GS14 Luca Victoria Vocke Viktoria Lackova4-6 7-6 7-6
BD14 Nicolas Philibert
Aaron Purba
Roy Keegan
Arthur O'Sullivan
7-5 3-6 11-9
GD14 Rachel McCrum
Cliona Walsh
Grace Moloney
Lisa Ryan
6-3 6-4
Jul 28BATD -12 Primerose - Category 3Brussels, BEL
BS12 Louis-Lou Langenaken Jinpeng Tang7-6 7-5
GS12 Yufei Ren Gabia Paskauskas6-3 6-2
BD12 Fadi Bidan
Isaac Huysveld
Darwin Blanch
Leo Hanke
6-3 6-1
GD12 Gabia Paskauskas
Yufei Ren
Laurence Bosmans
Indira Lepage
6-1 6-2
Jul 28FROMM Swiss Junior Trophy - Category 3Oberentfelden, SUI
BS14 Mika Brunold Zoran Ludoski6-0 6-2
GS14 Vanesa Dalma Danko Carolina Kuhl6-2 7-5
BD14 Pietro Augusto Lavoratori
Francesco Testori Tesfagabri Yosiof
Clement Kubiak
Christophe Schroeder
6-4 6-3
GD14 Vanesa Dalma Danko
Stella Jurina
Carolina Kuhl
Adel Pilosyan
6-4 3-6 10-2
BS16 Yarin Aebi Cesar Bouchelaghem6-1 7-6
GS16 Chelsea Fontenel Kristina Kuksina6-3 6-2
BD16 Yarin Aebi
Andre WINDLER
Giacomo Revelli
Mark Tsetlin
6-3 6-4
GD16 Chelsea Fontenel
Carla Galmiche
Giulia Barberini
Kristina Kuksina
6-2 6-2
Jul 28INTERNACIONALES DE ANDALUCÍA SUB-12 DE TENIS - Category 3Pozoblanco (Cordoba), ESP
BS12 Roger Pascual Ferra Pablo Sanchez Coria6-2 6-2
GS12 Luna Dinoto Fernandez Valeriia Troitckaia6-2 6-4
BD12 Roger Pascual Ferra
Alvaro Zaragoza
Enrico Franchi
Pablo Martinez Gomez
2-6 7-5 10-8
GD12 Jadesola Cole
Luna Dinoto Fernandez
Alice Soulie
Lena Thomas Iglesias
6-4 6-3
Jul 28Les Petits Princes du Lac d'Annecy - Category 3Annecy, FRA
BS14 Rodrigo Pacheco Mendez Markus Giersiepen Garcia6-4 6-2
GS14 Luana Plaza Araujo Maelie Monfils7-5 6-3
BD14 Mathieu Derache
Tiago Pires Antonio
Satoru Nakajima
Shogo Sanada
6-3 2-6 10-8
GD14 Faustine Liope
Noheila Ramdani
Constance Levivier
Maelie Monfils
6-2 6-1
Jul 28Elia Cup 2018 - Category 2Sofia, BUL
BS14 Silvio Mencaglia Nikola Zekic3-6 6-1 6-3
GS14 Athina Pitta Ksenia Zaytseva6-3 2-6 6-3
BD14 Martin Despodov
Yanaki Milev
Aleksa Markovic
Vanja Petrov
6-1 6-7 10-6
GD14 Salma Drugdova
Maria Taneva
Eda Arli
Mara Gae
6-4 6-3
Jul 28Balashiha Open - Category 3Balashiha, RUS
BS16 Haktan Garayev Anton Arzhankin7-5 1-6 7-6
GS16 Tatiana Barkova Angelina Danukova6-3 6-2
BD16 Andrey Beketov
David Minnivaliev
Anton Arzhankin
Andrey Shutov
6-7 6-2 10-7
GD16 Ekaterina Maklakova
Sofiya Zueva
Ksenia Agureeva
Polina Pavlova
6-3 6-3
Jul 21Sport 2000 TE Junior Tour Krems 2018 - Category 2Krems An Der Donau, AUT
BS16 Peter Kalocsai David Tomic6-1 1-6 6-2
GS16 Elena Karner Zuzanna Szczepanska6-3 6-0
BD16 Stepan Baum
Vojtech Burian
Attila Boros
Peter Kalocsai
6-1 6-4
GD16 Elena Karner
Laura Pasterk
Emilia Durska
viktoria Veleva
6-4 6-0
Jul 21TCW-Academy Junior International - Category 2Waiblingen, GER
BS14 Liam Gavrielides Patrick Schoen6-1 6-1
GS14 Melisa Ercan Victoria Mboko6-0 6-1
BD14 Taym Alazmeh
Bon Lou Karstens
Amor Jasika
Edward Winter
7-6 6-3
GD14 Mia Kupres
Victoria Mboko
Eva Shaw
Ranah Akua Stoiber
6-2 6-3
BS16 Adrian Luddeckens Jakob Feyen7-6 3-6 6-2
GS16 Elza Tomase Nikol Palecek6-2 6-1
BD16 Frank Jonker
Edvards Teodors Liepins
Caspar Jalili Mikkelsen
Julius Kostopoulos
6-0 6-2
GD16 Nikol Palecek
Anna Panchartek
Elza Tomase
Alise Vindiga
6-4 6-7 10-8
Jul 21ADRIATIC CUP - Category 3Stobrec, CRO
BS12 Darwin Blanch Makariy Overchenko6-3 2-6 6-2
GS12 Mariia Masiianskaia Vlada Kozak6-4 1-2
BD12 Mark Iztok Lunder
Duje Markovina
Egor Grigoriants
Makariy Overchenko
6-4 6-2
GD12 Iva Jovanova
Lena Thomas Iglesias
Nika Granic
Darina Ivanicova
6-0 6-1
Jul 21Dublin week 1 - Category 3Dublin, IRL
BS14 Fabio Nestola Matthew Rankin7-5 6-4
GS14 Valentina Trevisan Alessia Popescu
BD14 Fabio Nestola
Matthew Rankin
Jack Deveney
Ben Hudson
5-7 6-3 10-2
GD14 Petra Marcinko
Asta Miettinen
Valentina Trevisan
Isabelle Gabriela Turturea
6-1 6-4
Jul 21Steinfort Tennis Europe Junior Open U16 - Category 3Steinfort, LUX
BS16 Alexandr Kolijev Jay Dylan Hara Friend6-3 6-1
GS16 Anna Zyryanova Martina Markov6-1 6-0
BD16 Maks Grygolowicz
Alexandr Kolijev
Tamas Foldi
Jay Dylan Hara Friend
6-4 7-5
GD16 Yaroslava Bartashevich
Malwina Rowinska
Martina Markov
Anna Zyryanova
6-3 6-3
Jul 232018 European Junior Championships 14 & Under - European ChampionshipMost, CZE
BS14 Sean Cuenin Mili Poljicak6-2 6-3
GS14 Linda Noskova Diana Shnaider6-0 6-3
BD14 Mili Poljicak
Dino Prizmic
Hynek Barton
Matthew William Donald
6-4 6-2
GD14 Linda Fruhvirtova
Linda Noskova
Aliona Falei
Evialina Laskevich
6-4 6-3
Jul 21La Balle Mimosa Loire-Atlantique - Category 2Nantes, FRA
BS14 Adolfo Daniel Vallejo Gonzalo Bueno6-0 6-4
GS14 Alexandra Eala Yasmine Kabbaj6-2 6-3
BD14 Piero Antonio Fernandez Moreno
Adolfo Daniel Vallejo
Gonzalo Bueno
Nicolas Niño Mendoza
6-4 6-4
GD14 Alexandra Eala
Xin Tong Wang
Ayaka Koga
Mio Mushika
6-2 6-2
Jul 21Nikšić open 2018 - Category 3NikšIć, MGO
BS16 Milo Gazivoda Lorenzo Macioce7-5 6-2
GS16 Andrea Obradovic Athina Pitta6-2 6-0
BD16 Uros Delic
Bojan Radoman
FOTIOS ANDREAS ANTONIADIS
Leonardo Passafiume
6-4 6-4
GD16 lena Karlovcan
Andrea Obradovic
Defne Cirpanli
Nadezda Khalturina
6-4 3-6 10-8
Jul 172018 European Junior Championships 16 & Under - European ChampionshipMoscow, RUS
BS16 Carlos Alcaraz Garfia Elmer Moller6-4 6-3
GS16 Kamilla Bartone Patricija Spaka6-1 6-3
BD16 Michael Frank
Lukas Neumayer
Peter Fajta
Zsombor Velcz
6-4 2-6 10-2
GD16 Viktoryia Kanapatskaya
Jana Kolodynska
polina Kudermetova
Maria Timofeeva
6-4 7-6
Jul 14Viva Trophy - Category 3Galati, ROM
BS12 Luca Preda Calin Teodor Stirbu6-3 6-3
GS12 Alina Mokrynska Alexia-Shara Iancu4-6 6-4 6-3
BD12 Luca Preda
Calin Teodor Stirbu
David Cristian Carteputreda
Gabriel Ghetu
6-3 6-4
GD12 Alexia-Shara Iancu
Anca Stefania Sauciuc
Rebeca Maria Ceausu
Catrinel Onciulescu
6-4 6-3
Jul 14Arges Cup - Category 2Curtea De Arges, ROM
BS16 Petar Teodorovic Filip Mandovic6-2 6-3
GS16 Daria JULA Sofia Maria Nicolae6-3 6-1
BD16 Filip Mandovic
Petar Teodorovic
Vladimir Popov
Gheorghe Claudiu Schinteie
6-1 6-1
GD16 Stefana Lazar
Sofia Maria Nicolae
Andreea Alexandra Lila
Andra Diana Stanciu
Jul 15TEJT U16" EMPIRE CUP U16 2018" - Category 3Trnava, SVK
BS16 Viacheslav Bielinskyi Edvards Teodors Liepins7-5 6-3
GS16 Kristyna Tomajkova Emma Tothova6-1 6-1
BD16 Alfred Almasi
Radovan Michalik
Viacheslav Bielinskyi
Edvards Teodors Liepins
6-2 7-6
GD16 Kristyna Tomajkova
Emma Tothova
Maria Stepanenko
Kateryna Yemshanova
6-4 6-1
Jul 14DunoAir Windmill Cup 2018 - Category 1Oosterbeek, NED
BS14 Juncheng Shang Rashed Nawaf6-4 7-5
GS14 Alexandra Eala Solana Sierra6-4 5-7 6-4
BD14 Taym Alazmeh
Udit Gogoi
Gonzalo Bueno
Nicolas Niño Mendoza
6-3 6-4
GD14 Alexandra Eala
Xin Tong Wang
Andrea Pineda
Hannah Smith
6-3 6-1
Jul 14Dynami:t Cup - Category 2Lida, BLR
BS16 Petr Nesterov Jakub Federowicz6-3 4-0
GS16 Daria KHOMUTSIANSKAYA Arina Sorokina6-1 7-6
BD16 Aleksandr Kalinin
Egor Shestakov
Petr Nesterov
Maksim Zmeevsky
6-2 6-2
GD16 Daria KHOMUTSIANSKAYA
Maryia Stsetsevich
Daria Butsko
Polina Khotko
6-7 6-0 10-6
Jul 14Niš Open 2018 - Category 3Nis, SRB
BS16 Mario Radev Marko Topo6-3 3-6 6-3
GS16 Lola Radivojevic Mia Marjanovic7-6 6-1
BD16 Milan Macura
Dusan Trunic
Nemanja Marjanovic
Ion Arcasa Straciuc
6-2 3-6 10-8
GD16 Lola Radivojevic
Emilija Zdravkovic
Mia Marjanovic
Andjela Petrovic
6-1 6-1
Jul 14Sparkasse Bambini Cup - Category 3Kufstein, AUT
BS12 Joel Schwaerzler Daniil Sarksian6-3 6-3
GS12 Mirra Andreeva Valerija Maija Kargina6-2 0-6 6-4
BD12 Timeo Gaillard
Sandro Witschi
Rares Teodor Pieleanu
Radu David Turcanu
7-6 6-4
GD12 Valerija Maija Kargina
Scarlett Nicholson
Mirra Andreeva
Mariia Masiianskaia
6-2 6-4
BS14 Liam Gavrielides Yannik Kelm6-4 6-3
GS14 Karina Hofbauer Patricie Kubikova2-6 6-2 6-4
BD14 William Jansen
Samuel Reeve
Moritz Lesjak
Daniel Zimmermann
6-2 6-0
GD14 Jade Psonka
Tea Zivic
Stefania Bojica
Briana Szabo
6-1 6-0
Jul 14Koblenz Junior Open - Category 3Koblenz, GER
BS12 Toros Eros Yakincam Nikolai Barsukov6-4 6-3
GS12 Ann Akasha Ceuca Lea Von Kozierowski3-6 6-4 6-2
BD12 Halel Ashoosh
Gur Trakhtenberg
Martin Jovenin
Lucas Marionneau
6-4 6-1
GD12 Karina Jumazhanova
Aiya Nupbay
Hannah Eifert
Lea Von Kozierowski
6-2 6-4
Jul 14Sliven Cup 2018 U12 - Category 3Sliven, BUL
BS12 Georgi Georgiev Alexander Vasilev6-0 6-1
GS12 Elizara Yaneva Aleksandra Gabrovska7-6 6-0
BD12 Georgi Georgiev
Pavel Marinov
Calin Apostol
Fabian Andrei Cristea
6-1 6-1
GD12 Yoana Konstantinova
Nikol Nikolova
Sotiria Katsali
Pagona Michailidi
7-5 6-1
Jul 16UH Cup - Category 3Uherske Hradiste, CZE
BS12 Filip Horak Krystof Svojgr6-0 6-3
GS12 Sara Bejlek Magdalena Smekalova6-1 6-3
BD12 Petr Brunclik
Karel Froemel
Filip Horak
Krystof Svojgr
6-2 6-3
GD12 Sara Bejlek
Lucie Urbanova
Sara Mlenska
Magdalena Smekalova
6-2 6-3
Jul 9Alexandr Tsaturyan Memorial Cup - Category 3Yerevan, ARM
BS14 Erik Chobanyan Danila Terebkov3-6 6-3 7-6
GS14 Darya Zykova Evdokiia Popova6-3 6-4
BD14 Erik Chobanyan
Daniel Khazime
Nika Bidzinashvili
Anton Erokhin
GD14 Diana Lemanova
Anna Sedysheva
Varvara Degtiareva
Evdokiia Popova
6-3 7-6
Jul 8TEJT U16" Pepas Cup U16 2018" - Category 3Slovenska Lupca, SVK
BS16 Viacheslav Bielinskyi Josef Zapletal6-4 6-2
GS16 Salma Drugdova Andrea Mrvic4-6 6-1 6-2
BD16 Patrik Homola
Simon Myslivec
Mateusz Kulakowski
Aleksander Orlikowski
6-3 6-1
GD16 Irina Balus
Emma Tothova
Maria Stepanenko
Kateryna Yemshanova
6-3 6-2
Jul 7Jufa 2018 Europe Junior Tour - Category 3Fürstenfeld, AUT
BS12 Antonio Voljavec Fran Rakonic6-3 6-1
GS12 Mirra Andreeva Arina Bulatova7-6 6-1
BD12 Nico Hipfl
Joel Schwaerzler
Fran Rakonic
Antonio Voljavec
6-2 3-6 10-6
GD12 Mirra Andreeva
Arina Bulatova
Alexia Iulia MARGINEAN
Scarlett Nicholson
6-2 7-5
BS14 Oldrich Vejsicky Maxim Dontsov7-5 6-1
GS14 Vanesa Dalma Danko Kayla Cross6-2 6-2
BD14 Maxim Dontsov
Ivan Sodan
Patrick Jozwicki
Jan Kobierski
3-6 6-3 10-5
GD14 Claudia Gasparovic
Liel Marlies Rothensteiner
Jade Psonka
Tea Zivic
7-5 6-3
Jul 6Open des Jeunes Stade Français - BNP PARIBAS CUP - Category 1Paris, FRA
BS14 Cesar Bouchelaghem Gonzalo Bueno6-2 6-0
GS14 Sofia Costoulas Oceane Babel6-0 6-2
BD14 Piero Antonio Fernandez Moreno
Adolfo Daniel Vallejo
Gonzalo Bueno
Nicolas Niño Mendoza
6-3 6-4
GD14 Sofia Costoulas
Anna Panchartek
Oceane Babel
Laia Petretic
7-5 0-6 10-7
Jul 7Junior International Edinburgh - Category 3Edinburgh, GBR
BS14 Samuel Reeve Fabio Nestola6-1 7-6
GS14 Gabriella Lindley Aryana Bartlett6-2 6-3
BD14 Rufus Plane
Shay Ryan
Jonah Gethin
Samuel Reeve
6-4 7-6
GD14 Ella McDonald
Isabella Righi
Aryana Bartlett
Gabriella Lindley
6-2 6-3
Jul 7Odrimont -16 - Category 3Ohain (Brussels), BEL
BS16 Damien Laporte Sam Verkaeren6-2 6-0
GS16 Sophia Gneuss Marie Weckerle6-3 6-3
BD16 Damien Laporte
Keean Shah
Ilian Borlee
Jack Loge
6-0 6-1
GD16 Asya Sinitsyna
Zlata Yankovskaya
Liz Badde
Marie Weckerle
6-1 6-4
Jul 7BATD -12 Odrimont - Category 3Brussels, BEL
BS12 Louis-Lou Langenaken Sebastien Cauhape6-4 3-6 6-4
GS12 Thessy Ntondele Zinga Camilia SAMEL DRUZ6-2 6-3
BD12 Sebastien Cauhape
Louis Maurau
Sacha Amoyel
Axel Delva
7-6 6-2
GD12 Lena Emod
Oriane Mouloudj
Ema Kovacevic
Lea Ribourdouille
2-6 6-3 10-7
Jul 7ŠRC MARINA PORTOROŽ OPEN - Category 3Portorož, SLO
BS14 Marco Cinotti Bor Artnak6-3 6-0
GS14 Petja DRAME Pia Marija Rebec6-1 7-5
BD14 Pavel Gula
Filip Semancik
Simon Norrman
Matej Palco
7-5 6-1
GD14 Petja DRAME
Pia Marija Rebec
Ana Lanisek
Brina Sulin
6-3 6-4
Jul 9proWin Saarland Junior Open - Category 3Neunkirchen, GER
BS12 Dmitry Bessonov Timothee Lustig6-1 6-1
GS12 Alina Korneeva Carolin Raschdorf6-2 7-5
BD12 Dmitry Bessonov
Artsiom Tsykunenka
Clement Bergantz
Bruno Kokot
7-6 6-2
GD12 Karina Jumazhanova
Aiya Nupbay
Alina Korneeva
Vladlena Martyunina
3-6 6-3 10-5
Jul 8Jablonec Cup 2018 - Category 3Jablonec Nad Nisou, CZE
BS14 Vojtech Petr Filip Apltauer6-2 3-0
GS14 Dominika Salkova Kristyna Tomajkova6-4 5-7 6-4
BD14 Jakub Mensik
Vojtech Petr
Lukas Klir
Stepan Mruzek
6-3 6-2
GD14 Dominika Salkova
Julie Struplova
Nela Odehnalova
Kristyna Tomajkova
6-4 6-1
Jul 7Meppel Storks Cup 2018 - Category 3Meppel, NED
BS14 Taym Alazmeh Daniel Verbeek6-3 6-4
GS14 Sophie Schouten Laurel Polman6-3 7-5
BD14 Steffan Van Weldam
Daniel Verbeek
Abel Forger
Christopher Lam
6-3 6-2
GD14 Warda Ait el Bachir
Sophie Schouten
Florentine Dekkers
Sarah Van Emst
6-2 6-2
Jul 9VLTC European U14 - Category 3Paola, MLT
BS14 Stylianos Christodoulou Andrea M'chich6-1 6-3
GS14 Margherita Marcon Lucie Ivanova6-7 6-2 6-3
BD14 Marco Francaviglia
Fabrizio Schiera
Stylianos Christodoulou
Alex Degabriele
6-3 2-6 12-10
GD14 Aleksandra Wegrzyn
Zuzia Witkowska
Desideria D'Amico
Vladislava Gerasenko
6-2 4-6 10-8
Jul 7Pepsi Cup - Category 3Lida, BLR
BS16 Vladislav Gorbatenko Kirill Mishkin6-3 6-0
GS16 Elizaveta Morozova Ksenia Agureeva6-2 3-6 6-4
BD16 Mikhail Malakhovich
Daniil OSTAPENKOV
Aleksandr Kalinin
Danila Moroz
6-3 6-3
GD16 Daria KHOMUTSIANSKAYA
Katia Tuliakova
Ilaria Grudino
Anastasiya Lopata
5-7 6-4 10-3
Jul 7San Marino Junior Cup - Category 3San Marino, SMR
BS12 Dilhan Wasantha Arthur Pery6-2 6-1
GS12 Iva Jovanova Anita Picchi6-1 6-1
BD12 Raymi Paci
Andrea Rossi Principe
Carl Holder
Mark Iztok Lunder
2-6 6-3 10-2
GD12 Mathilde Ngijol Carre
Louna Zoppas
Anita Picchi
Victoria Zenato
6-2 6-7 10-6
Jul 7Dema Cup - Category 2Sofia, BUL
BS16 Mert Ramadan Petr Nesterov6-0 6-2
GS16 Denislava Glushkova Katerina Dimitrova5-7 6-4 6-0
BD16 Veselin Kiselkov
Denislav Prodanov
Dmytrii Ierokhin
Gheorghe Claudiu Schinteie
6-4 6-3
GD16 Katerina Dimitrova
Mirela Shkumbova
Anastasiia Gureva
Iaroslava Sviatetckaia
6-2
Jul 1Opel Kupa - Category 3Budapest, HUN
BS12 Andreas Timini Kornel Halmos6-3 2-6 6-1
GS12 Kitti Molnar Arina Bulatova2-6 7-5 6-3
BD12 Kostiantyn Mantach
Taymur Muhammad
Baptiste Laggia
Mae Malige
7-6 7-6
GD12 Sofiya Kotlyarova
Yelizaveta Onyshchenko
Arina Bulatova
Alisa Pozdnyakova
5-7 6-3 10-7
Jul 1Incourt Cup - Category 3Yerevan, ARM
BS14 Daniel Khazime Erik Chobanyan6-1 6-3
GS14 Anna Sedysheva katrin Esadze6-0 6-1
BD14 Stepan Boytsov
Venedikt Tsirikidze
Erik Chobanyan
Daniel Khazime
7-6 6-3
GD14 Evdokiia Popova
Anna Sedysheva
katrin Esadze
Anastasia Kobidze
7-5 6-3
Jun 30ÖTV 2018 Oberpullendorf Europe Junior Tour - Category 2Oberpullendorf, AUT
BS14 Oldrich Vejsicky He Ziheng6-4 6-4
GS14 Maria Sara Popa Amelie Smejkalova4-6 6-2 6-2
BD14 Adam Duda
Simon Myslivec
Jakub Mensik
Oldrich Vejsicky
6-2 4-6 10-5
GD14 Cara Maria Mester
Scarlett Nicholson
Malwina Rowinska
viktoria Veleva
3-6 6-4 10-7
Jun 30TE3 Amstelpark Tennis Academy Trophy - Category 3Amsterdam, NED
BS14 Juncheng Shang Idriss Haddouch6-3 6-1
GS14 Floor Van Nunen Coralie Debruyne5-7 6-4 6-0
BD14 Bon Lou Karstens
Lasse Poertner
Kyvan Rietkerk
Lars Wagenaar
7-6 2-6 11-9
GD14 Floor Lissone
Lois Tsui
Jill Schalk
Sophie Schouten
2-6 6-3 10-5
BS16 Daan Van Dijk Luca Van den Berg7-5 6-1
GS16 Anastasia Megrabian Anna Semenova6-2 7-5
BD16 Frank Jonker
Teun Rozenberg
Karel Blom
Miko Wassermann
2-6 6-4 10-5
GD16 Daryna Shoshyna
Zlata Yankovskaya
Anastasia Megrabian
Sara Pantelic
6-2 3-6 10-8
Jul 2Reykjavik Open U14 / U16 - Category 3Reykjavik, ISL
BS14 Matthew Rankin Andrey Kozlov6-2 6-4
GS14 Nele Niermann Isabelle Gabriela Turturea6-1 7-6
BD14 David Alexandru Gheorghe
Mimalt Merjou
Tomas Alam
Matthew Rankin
2-6 6-3 10-8
GD14 Hilma Sederlin
Ella Sigfrid
Lee Anne Endler
Yelyzaveta Kostyuk
6-1 4-6 10-3
BS16 Leo Borg Nicolas Moser6-0 6-3
GS16 Xenia Lipiec Sofia Soley Jonasdottir3-6 6-0 6-4
BD16 Leo Borg
Dean Cooper Kirby
Mark Owen Endler
Nicolas Moser
6-1 3-6 10-7
GD16 Nika Strasek
Chloe Isabella Tsang
Maria Nuova Covato
Anna Kashyrina
6-2 6-2
Jun 30Hitit Cup - Category 2Ankara, TUR
BS14 Patrick Schoen Dragos Nicolae Cazacu6-1 6-4
GS14 Valery Gynina Duru Yagmur Durgun6-1 6-1
BD14 Mert Cevik
Arda Ediz Gul
Nicolas Philibert
Patrick Schoen
6-7 7-5 10-1
GD14 Zeynep Naz Dara
Duru Yagmur Durgun
Senem Ocal
Selya Rakki
6-1 6-0
Jul 1KRKA OTOČEC OPEN - Category 3OTOČEC, SLO
BS12 Ziga Svec Duje Markovina6-1 7-6
GS12 Lana Preis Mariia Masiianskaia2-6 6-3 6-3
BD12 Mak Mikovic
Ziga Svec
Marko Maksimovic
Sergej Topic
6-1 6-1
GD12 Pia Petelinsek
Ana Thaler
Elisa Cesarina Vincenti
Victoria Zenato
6-3 6-0
Jun 30San Marino Junior Cup 2018 - Category 2San Marino, SMR
BS14 Mariano Tammaro Filip Apltauer6-1 4-6 7-6
GS14 Ksenia Zaytseva Petra Marcinko6-1 6-1
BD14 Federico Scotuzzi
Mariano Tammaro
Manfredi Graziani
Silvio Mencaglia
7-5 6-3
GD14 Fabrizia Cambria
Emma Rizzetto
Kristyna Kostelna
Ksenia Zaytseva
6-7 6-3 10-1
BS16 Gabriele Piraino Filippo Di Perna7-5 6-3
GS16 Sofia Antonella Caldera Anna Paradisi7-6 2-6 6-4
BD16 Antonio Matteo Iaquinto
Gabriele Piraino
Filippo Di Perna
Enrico Lanza Cariccio
6-4 4-6 10-4
GD16 Andrea Maria Artimedi
Erika Di Muzio
Sofia Antonella Caldera
Emma Valletta
6-2 6-4
Jul 2Bärchen Cup - Category 348161 Muenster, GER
BS12 Karl Nagel-Heyer Louis-Lou Langenaken6-4 6-2
GS12 Josy Daems Carolin Raschdorf3-6 6-3 6-3
BD12 Viktor Frydrych
Louis-Lou Langenaken
Sverre Bakker
Teun Mantel
6-2 6-4
GD12 Carla Fity
Sarah Iliev
Hannah Eifert
Lea Von Kozierowski
6-4 6-7 10-6
Jul 2Marianske Lazne 16&U - Category 3Marianske Lazne, CZE
BS16 Szymon Kielan Aleksander Orlikowski4-6 6-3 6-3
GS16 Patricie Kubikova Inga Longinenko
BD16 Szymon Kielan
Aleksander Orlikowski
Alexandr Kolijev
Mathias Musil
6-4 6-3
GD16 Patricie Kubikova
Julie Zytova
Petra Mihokova
Julie Struplova
6-2 7-5
Jul 2T.B.A. - Category 3CORRADINO HEIGHTS, CORRADINO, MLT
BS14 Stylianos Christodoulou Jakub Jupa6-2
GS14 Klio Maria Ioannou Tijana Sretenovic0-1
BD14 Stylianos Christodoulou
Alex Degabriele
Andrea M'chich
Nicolas Trebuchet
6-1 6-2
GD14 Theklia Christodoulou
Klio Maria Ioannou
Daria Artemyeva
Milena Maiorova
6-2 6-1
Jun 30Vilnius tennis academy cup 2018 - Category 3Vilnius, LTU
BS14 Maxim Zhukov Ruslan Serazhetdinov6-2 6-3
GS14 Emilija Tverijonaite Liisa Varul6-3 4-6 6-4
BD14 Nazar Fedoryshyn
Iegor Opanasenko
Edas Butvilas
Dominykas Stonkus
6-4 1-6 10-8
GD14 Emilija Tverijonaite
Anastasiya Zholdakova
Ulyana Beloglazova
Alevtina Ibragimova
6-3 6-2
Jun 30Sport Palace Cup U16 - Category 3Sliven, BUL
BS16 Petar Teodorovic Veselin Kiselkov6-0 6-0
GS16 Liliya Dimova Martina Markov3-6 7-6 6-3
BD16 Veselin Kiselkov
Denislav Prodanov
Mario Radev
Aleksandar Temov
7-6 6-4
GD16 Anita Ivanova
Mirela Shkumbova
Anastasia Paraskevoudi
Vasiliki Magdalini Samara
6-4 6-2
Jun 24Hugo Ekker Tennis Academy Cup under 16 - Category 3Amsterdam, NED
BS16 Frank Jonker David Tesic
GS16 Zlata Yankovskaya Nathalie Van der Reis6-3 6-3
BD16 Stian KLAASSEN
Daan Van Dijk
Frank Jonker
Jip Van Assendelft
4-6 6-1 10-5
GD16 Asya Sinitsyna
Zlata Yankovskaya
Anastasiia Priadkina
Arina Sorokina
2-6 6-2 10-6
Jun 23AMJOY CUP powered by David Lloyd - Category 3Eindhoven, NED
BS12 Manvydas Balciunas Sergej Topic6-1 6-2
GS12 Josy Daems Rose Marie Nijkamp6-3 3-6 7-5
BD12 Sebastien Cauhape
Louis Maurau
Manvydas Balciunas
Teun Mantel
6-2 6-3
GD12 Carla Fity
Mirthe Moens
Vanessa Epp
Clara Schoen
6-3 6-4
Jun 24Hungarian Open - Category 3Budaors, HUN
BS12 Andreas Timini Oleksandr Ponomar6-4 7-6
GS12 Kitti Molnar Ekaterina Ivanova6-3 6-7 6-2
BD12 Taymur Muhammad
Oleksandr Ponomar
Felipe Ramirez
Diego Vega
6-3 6-1
GD12 Kitti Molnar
Viktoria Varga
Sofiya Kotlyarova
Yelizaveta Onyshchenko
5-7 6-1 11-9
Jun 25MARIN SUICA JUNIOR OPEN - Category 2Cakovec, CRO
BS16 Karol Tomanski Drazen Petrovic6-1 6-4
GS16 Tara Wurth Sara Mikaca6-1 6-0
BD16 Sebastian Dominko
Gal Emersic Potocnik
Csanad Nyaradi
Jaka Protic Zakelj
2-6 6-1 10-2
GD16 Mia Rae Vican
Tara Wurth
Lucija Ciric Bagaric
Klara Vukicevic
7-6 7-5
Jun 23PONT DES GENERATIONS - Category 1Villeneuve-Lez-Avignon, FRA
BS16 Daniel Linkuns-Morozovs Robin Bertrand6-0 7-6
GS16 Sofia Costoulas Darja Suvirdjonkova6-3 6-0
BD16 Arthur Bugeaud
Tom Paris
Jakub Federowicz
Daniel Linkuns-Morozovs
6-0 6-1
GD16 Sofia Costoulas
Anna Panchartek
Lou Baudouin
Nahia Berecoechea
6-2 6-1
Jun 22Toyota Cup U16 2018 - Category 3Siauliai, LTU
BS16 Matas Bruzas Mikhail Malakhovich6-2 6-2
GS16 Klaudija Bubelyte Hanna Serhel6-3 6-1
BD16 Edvards Teodors Liepins
Ainius Sabaliauskas
Matas Bruzas
Pijus Vaitiekunas
6-7 6-2 11-9
GD16 Darta Dalecka
Jekaterina Sagejeva
Daria Gorska
Kamila Poplawska
6-4 1-6 10-7
Jun 2519th Babolat Cup - Category 3Tallinn, EST
BS14 Ye Hongyu Qing Lihao6-7 6-2 6-3
GS14 Valeriia Krokhotina Lidiia Rasskovskaia7-6 3-6 6-2
BD14 Hendrik Katmuk
Andrei Zubkov
Matthias Uwe Kask
Robert Raag
4-6 7-6 16-14
GD14 Iuliia Iudenko
Lidiia Rasskovskaia
Desire Parn
Mariela Pluutus
Jun 23Kristof Vliegen Youth Cup - Category 3Brussels, BEL
BS16 Martin Katz Pierre Yves Bailly5-7 6-1 7-6
GS16 Anastasia Megrabian Patricie Kubikova6-2 6-4
BD16 Gilles Arnaud Bailly
Pierre Yves Bailly
Dante Despontin
Sam Verkaeren
6-3 6-4
GD16 Patricie Kubikova
Lea Mouton
Oceanne Lopez
Kateryna Yemshanova
6-2 7-5
Jun 25XL Campeonatos Internacionales de Tenis de España Cadete TROFEO DE LA MANZANA "APPLE BOWL" - Category 3AVILÉS, ESP
BS16 Oscar Pinto Sansano Pelayo Rodriguez2-6 6-0 6-2
GS16 Maria Teresa Frias Serrano Angela Del Campo4-6 7-5 7-5
BD16 Carlos Guerrero Alvarez
Carlos Joaquin Ramos Membrives
Luca-Daniel Constantin
Oscar Pinto Sansano
GD16 Ariadna Briones Ginesta
Marta Garcia Reboredo Montesdeoca
Maria Teresa Frias Serrano
Carmen Victoria Villalba Rubio
3-6 6-1 10-2
Jun 25O pohár města Rakovníka - Category 3Rakovnik, CZE
BS12 Petr Brunclik Filip Horak6-3 2-6 4-0
GS12 Nikola Bartunkova Natalie Syrova6-1 6-2
BD12 Petr Brunclik
Karel Froemel
Jiri Pokorny
Daniel Stauch
6-0 6-4
GD12 Natali Davidova
Natalie Syrova
Nela Charvatova
Jana Kareisova
6-3 6-4
Jun 23TE Kystmesterskaberne 2018 - Category 3Hoersholm, DEN
BS14 Patrick Schoen Ervin Mesic4-6 6-1 6-2
GS14 Sayaka Ishii Berta Passola6-3 7-5
BD14 Kyvan Rietkerk
Lars Wagenaar
Pavel Lagutin
Alejandro Melero Kretzer
6-4 2-6 10-3
GD14 June Bjork
Rebecca Munk Mortensen
Chisato Kanemaki
Nina Skoric
7-5 6-3
BS16 Henrik Lynum Daniel Matheu6-4 6-4
GS16 Divine Dasam Nweke Martyna Zaremba6-2 6-3
BD16 Daniel Matheu
Juanjo Rodriguez Garceran
Anders Parr
Christian Parr
7-5 6-1
GD16 Olga Golas
Lena Takmadzan
Zoe Du Pasquier Jensen
Emilie Just-Bomholt
6-2 6-1
Jun 23TORNEO U12 - PORTO SAN GIORGIO - Category 3Porto San Giorgio, ITA
BS12 Jung Hun Seo Pavel Marinov6-2 4-6 6-4
GS12 Ela Nala Milic Rositsa Dencheva6-2 7-5
BD12 Fadi Bidan
Jung Hun Seo
Lorenzo Angelini
Sebastiano Cocola
6-4 7-6
GD12 Hayu Kinoshita
Sara Saito
Onyu Choi
Yeo Kyung Kim
6-3 4-6 10-3
Jun 23Trofeo Città di Venezia - Category 3Mestre, ITA
BS16 Giuseppe Bonaiuti Leonardo Biasiolo6-3 2-6 6-1
GS16 Camilla Zanolini Anna Paradisi6-7 6-1 6-3
BD16 Alessandro Palma
Alessio Tramontin
Alen Bill
Flavio Mario Pasquariello
6-3 7-6
GD16 Anastasia Abbagnato
Beatrice Stagno
Andrea Maria Artimedi
Erika Di Muzio
7-5 6-3
Jun 25Kazan Cup 2018 - Category 3Kazan, RUS
BS12 Stepan Piskunov Amir Asylkozhaev1-6 6-1 6-1
GS12 Anastasia Yashchenko Valeriia Troitckaia6-3 7-5
BD12 Ivan Piskunov
Stepan Piskunov
Amir Asylkozhaev
Bogdan Briskin
7-6 6-4
GD12 Darya Kharlanova
Anastasia Yashchenko
Maiia Markova
Valeriia Troitckaia
3-6 7-6 10-5
Jun 16Rena&Dato Cup - Category 3Tbilisi, GEO
BS14 Yaroslav Demin Arseniy Nazarov7-6 6-0
GS14 Yasmina Nigametzyanova Ekaterina Khayrutdinova6-3 3-6 6-2
BD14 Ivan Burnashov
Danil Mulintsev
Claudius Amon
Artur Yurkevich
7-5 7-5
GD14 Ekaterina Khayrutdinova
Anastasia Safyanova
Ekaterina Prokopeva
Margarita Toshkova
6-4 6-2
BS16 Daniil OSTAPENKOV Alexandr Kolijev6-4 6-3
GS16 Anastasia Zolotareva Daria Butsko7-6 7-5
BD16 Gleb Kolyshkau
Yahor Slizevich
Tsimafei Kuksau
Ivan Pauliuchenka
6-4 6-2
GD16 Milena Gevorgyan
Iya Salukvadze
Diana Lemanova
Anastasia Sereda
6-4 7-6
Jun 16ANTEI CUP 2018 - Category 1Kyiv, UKR
BS14 Mili Poljicak Olaf Pieczkowski6-2 6-2
GS14 Anastasiya Zholdakova Anastasiya Lopata6-2 6-1
BD14 Illya Maksymchuk
Dmitriy Parintsev
Filip Apltauer
Mikalai Bankou
GD14 Kateryna Lazarenko
Sabina Zeynalova
Defne Cirpanli
Sofiya Zueva
BS16 Viacheslav Bielinskyi Matas Vasiliauskas3-6 6-3 6-3
GS16 Alina Tsyurpalevych Klaudija Bubelyte3-6 6-2 7-6
BD16 Justas Trainauskas
Matas Vasiliauskas
Matas Bruzas
Pijus Vaitiekunas
6-2 6-7 10-5
GD16 Olga Molchanova
Anastasiya Konstantinovna Soboleva
Iryna Lysykh
Yulia Zhytelna
7-6 6-4
Jun 16TE Birkerød 2018 - Category 3Birkeroed, DEN
BS14 Bon Lou Karstens Abel Forger6-4 5-7 7-5
GS14 Clarissa Blomqvist Sayaka Ishii7-6 7-5
BD14 Sven Van Dijk
Jasper Visker
Bon Lou Karstens
Andrey Kozlov
7-6 3-6 10-8
GD14 Zoe Du Pasquier Jensen
Emilie Just-Bomholt
Chisato Kanemaki
Kaede Tajima
7-6 6-2
BS16 Frank Jonker Kevin Chen6-3 6-2
GS16 Chloe Isabella Tsang Nikol Palecek4-6 7-6 6-2
BD16 Abel Forger
Frank Jonker
Itay Feigin
Orel Kimhi
GD16 Andrijana Dragic
Sofia Seron Pawlik
Anna Boonstra
Kate Huizenga
6-4 1-6 10-3
Jun 16PORTIMÃO 2018 INTERNATIONAL TOURNAMENT U14 - Category 3Portimao, POR
BS14 Vilius Gaubas Jakub Jupa6-3 6-2
GS14 Matilde Jorge Mafalda Guedes6-2 6-3
BD14 Vilius Gaubas
Tiago Pereira
Kilian Feldbausch
Ivo Isqueiro
3-6 6-3 10-6
GD14 Mafalda Guedes
Matilde Jorge
Xenia Lipiec
Luana Plaza Araujo
6-1 6-1
Jun 18Terme Ptuj Open - Category 3Ptuj, SLO
BS16 Blaz Vidovic Aljaz Jeran6-4 7-6
GS16 Marijana Majetic Tara Gorinsek6-3 6-1
BD16 Hans Peter Kaufmann
Yanick Schneider
Viktor Hockl
Samuel Motazed
6-2 7-5
GD16 Tara Gorinsek
Nika Strasek
Matea BODERISTANAC
Marijana Majetic
7-6 6-2
Jun 16TORNEO U12 - TRIESTE - Category 3Trieste, ITA
BS12 Fadi Bidan Jung Hun Seo6-3 6-2
GS12 Jovana Grujic Onyu Choi7-5 6-1
BD12 Lorenzo Carboni
Guglielmo Verdese
Joel Schwaerzler
Jung Hun Seo
6-2 4-6 12-10
GD12 Hayu Kinoshita
Sara Saito
Elisa Cesarina Vincenti
Victoria Zenato
7-5 6-1
Jun 18ADRIATIC CUP - Category 3Veli Losinj, CRO
BS16 Drazen Petrovic Peter Benjamin Privara6-2 1-6 7-6
GS16 Magdalena Swierczynska Ana Prso6-4 6-1
BD16 Alen Bill
Marino Jakic
Ivan Karlo Ban
Dorian Skreb
7-5 6-3
GD16 Kornelia Huncak
Malwina Rowinska
Wiktoria Kusmierz
Magdalena Swierczynska
7-5 6-3
Jun 16Torneo Internazionale Under 16 Città di CREMA - Category 2Crema, ITA
BS16 Saverio Trippetti Giulio Perego6-3 6-4
GS16 Evialina Laskevich Aliona Falei6-4 6-3
BD16 Giuseppe Bonaiuti
Gabriele Datei
Mirko Lagasio
Paolo Rosati
4-6 6-4 10-6
GD16 Lucija Ciric Bagaric
Tara Wurth
Alice Benvegnu
Sofia Antonella Caldera
6-2 6-0
Jun 18CRNA REKA OPEN 2018 U 16 - Category 3Kavadarci, MKD
BS16 Vedran Radonjanin Konstantinos Terlemes6-3 6-3
GS16 Elizaveta Morozova Diana Nekhorosheva6-1 7-6
BD16 Berk Bugarikj
Vedran Radonjanin
Din Karahodza
Ion Arcasa Straciuc
6-3 6-3
GD16 Michaela Laki
Athina Pitta
Anastasia Paraskevoudi
Vasiliki Magdalini Samara
6-3 6-3
Jun 16Liepaja International Tournament 2018 - Category 2Liepaja, LAT
BS14 Qing Lihao Maxim Zhukov6-1 4-6 6-0
GS14 Valerija Maija Kargina Hannah Smith6-2 6-1
BD14 Ye Hongyu
Gu Tonghan
Oskar Grzegorzewski
Fryderyk Lechno-Wasiutynski
6-4 6-1
GD14 Maryia Stsetsevich
Hanna Tsitavets
Valerija Maija Kargina
Maria Popova
6-2 6-2
Jun 9Leila Meskhi Tennis Academy Cup - Category 3Tbilisi, GEO
BS14 Yaroslav Demin Arseniy Nazarov6-4 1-6 6-1
GS14 Tatyana Nikolenko Yasmina Nigametzyanova6-0 6-4
BD14 Artem Maltsev
Venedikt Tsirikidze
Anton Balalykin
Danila Terebkov
6-4 6-4
GD14 Adel Malgonusova
Tatyana Nikolenko
Ekaterina Khayrutdinova
Anastasia Safyanova
6-2 3-6 10-5
BS16 Daniil OSTAPENKOV German Mingaleev6-4 7-5
GS16 Ekaterina Maklakova Margarita Andreyuk6-1 5-7 7-5
BD16 Haktan Garayev
Georgios Nouchakis
Henadzi Hrabavets
Daniil OSTAPENKOV
6-4 6-4
GD16 Daria Butsko
Viktoryia Zhadzinskaya
Ekaterina Maklakova
Anna Sedysheva
6-1 6-2
Jun 9CACAK OPEN 2018 - Category 3Cacak, SRB
BS14 Nikola Jovanovic Maj Premzl6-1 7-5
GS14 Melisa Ercan Tijana Sretenovic6-3 6-1
BD14 Ye Hongyu
Gu Tonghan
Luka Novakovic
Maj Premzl
6-7 7-6 10-7
GD14 Petja DRAME
Tijana Sretenovic
Michaela Laki
Athina Pitta
7-5 6-2
Jun 9Wilson Junior Tournament - Category 3Nastola, FIN
BS14 Edas Butvilas Yaroslav Sharyy6-4
GS14 Darya Zykova Sade Scharlin3-6 7-5 6-0
BD14 Juho Eric Biggs
Andreas Sillaste
Andrea M'chich
Nicolas Trebuchet
6-1 6-3
GD14 Daria Artemyeva
Khristina Feliksova
Mariela Pluutus
Palina Saulevich
6-2 7-5
BS16 Olivier Mancewicz Maximilian Homberg6-3 6-4
GS16 Ksenia Agureeva Sofiia Suslova3-6 7-6 6-3
BD16 Jona Gitschel
Maximilian Homberg
Oskar Erik Hakonen
Alex-Andre Ojassalu
6-4 1-6 10-6
GD16 Asli Ozcan
Mina Toglukdemir
Stella Erlund
Peppi Ramstedt
4-6 6-1 10-6
Jun 11Tennispark Open U16 2018 - Category 3Skopje, MKD
BS16 Mario Radev Vedran Radonjanin6-3 6-1
GS16 Maria Sara Popa Aleksandra Simeva6-1 6-4
BD16 Gjorgji Jankulovski
Vedran Radonjanin
Mario Radev
Aleksandar Temov
2-6 6-3 10-2
GD16 Jana Ognjanovska
Jana Stojanova
Stefanija Kirovska
Iva Kuzmanoska
6-4 6-2
Jun 11PRIJEDOR OPEN 12&U 2018 - Category 3Prijedor, BIH
BS12 Fran Rakonic Milan Matovic6-4 6-3
GS12 Tamara Kostic Andjelija Markovic6-3 6-3
BD12 Halel Ashoosh
Milan Matovic
Matej Djokic
Fran Rakonic
7-5 3-6 10-6
GD12 Tamara Kostic
Andjelija Markovic
Mao Oe
Ela Plosnik
6-4 6-3
Jun 9VILAMOURA INTERNATIONAL UNDER 14 - Category 3Vilamoura, POR
BS14 Henrique Rocha Vilius Gaubas6-3 6-2
GS14 Matilde Jorge Ariana Geerlings6-2 7-6
BD14 Kilian Feldbausch
Patrick Schoen
Diogo Morais
Henrique Rocha
6-3 6-1
GD14 Mafalda Guedes
Matilde Jorge
Matilde Morais
Sofia Pinto
6-3 6-2
Jun 9Riga Open- Inspired by tennis - Category 3Riga, LAT
BS12 Janis Raffael Simmen Jose Freitas7-5 6-0
GS12 Carolin Raschdorf Layla Shoukry7-6 6-3
BD12 Rodrigo Fernandes
Jose Freitas
Eyal Shumilov
Gur Trakhtenberg
6-0 6-4
GD12 Weronika Ewald
Monika Stankiewicz
Brit Martin
Ksenija Rage
6-3 6-3
BS14 He Ziheng Maxim Cazac6-3 6-2
GS14 Celine Naef Maryia Stsetsevich6-2 6-2
BD14 Steffan Van Weldam
Daniel Verbeek
Dylan Dietrich
Ioannis Von meyenburg
6-4 6-3
GD14 Maryia Stsetsevich
Hanna Tsitavets
Valerija Maija Kargina
Maria Popova
6-4 2-6 10-5
BS16 Edvards Teodors Liepins Ainius Sabaliauskas6-0 6-1
GS16 Klaudija Bubelyte Victoria Matasova6-1 6-0
BD16 Ainius Sabaliauskas
Pijus Vaitiekunas
Andre-Remi Jakobi
Edvards Teodors Liepins
3-6 6-2 10-3
GD16 Dasha Plekhanova
Aurelia Riga
Hanna Serhel
Darya Zubtsouskaya
7-6 4-6 10-7
Jun 9Copenhagen TE 2018 - Category 3Frederiksberg, DEN
BS14 Pedro Rodenas Grigory Shebekin4-6 6-3 6-4
GS14 Johanne Christine Svendsen Anna Tang6-1 6-3
BD14 Sven Van Dijk
Jasper Visker
Christopher Garde
Philip Orloff
6-2 6-2
GD14 Viktorie Hazmukova
Johanne Christine Svendsen
June Bjork
Rebecca Munk Mortensen
7-5 6-2
BS16 Filip Pieczonka Kevin Chen6-4 6-2
GS16 Chloe Isabella Tsang Lola COSTAZ0-6 6-1 6-4
BD16 Frank Jonker
Felipe Mikkelsen
Asger Emil Ildor
Julius Kostopoulos
6-2 3-6 10-7
GD16 Victoria Ilena Andersen
Sille Larsen
Chloe Isabella Tsang
Charlotte Wijkamp
6-2 7-5
Jun 10Junior International Halton - Category 3Aylesbury, GBR
BS12 Henry Trump Joseph Mazingham6-2 6-1
GS12 Hephzibah Oluwadare Hannah Read6-3 6-0
BD12 Henry Jefferson
Henry Trump
Kai-Luca Ampaw
Max Walker
6-1 6-2
GD12 Ellie Blackford
Rosie Speed
Jadesola Cole
Hephzibah Oluwadare
6-4 6-3
Jun 954° Torneo Avvenire - Category 1Milano, ITA
BS16 Pedro Boscardin Dias Mario Gonzalez Fernandez7-5 6-3
GS16 Erika Andreeva Asia Serafini7-5 6-7 6-1
BD16 Mario Gonzalez Fernandez
Mario Mansilla Diez
Stefan Popovic
Dimitrije Zubac
6-2 6-4
GD16 Guillermina Grant
Nalanda Teixeira Da Silva
Beyda Baykal
Pola Wygonowska
6-3 6-4
Jun 4Batta Cup - Category 3Szazhalombatta, HUN
BS16 Marko Topo Samuel Motazed6-4 6-2
GS16 Darja Suvirdjonkova Chloe Isabella Tsang6-2 6-2
BD16 Viktor Hockl
Samuel Motazed
Benedek Szombathelyi
Laszlo Zsigrai
7-6 6-3
GD16 Cintia David
Viktoria Wiandt
Paloma Keresztes
Nora Papp
7-6 6-1
Jun 4JUG OPEN 2018 U14 - Category 3Skopje, MKD
BS14 Dragomir Draganov Volodymyr Iakubenko6-2 7-5
GS14 Emilija Zdravkovic Amelie Smejkalova5-7 6-4 7-6
BD14 Dragomir Draganov
Arthur Gea
Andrej Loncarevic
Zoran Ludoski
6-3 6-3
GD14 Nadezhda Petkova
Amelie Smejkalova
Iva Kuzmanoska
Emilija Zdravkovic
7-5 3-6 10-3
Jun 413. Euroregion Nisa Cup - Category 3Hradek Nad Nisou, CZE
BS16 Jan Pucalka Simon Malis6-0 6-1
GS16 Andrea Nova Julie Struplova6-4 6-1
BD16 Jan Pucalka
Dominik Rys
Stepan Baum
Vojtech Burian
3-6 6-3 10-4
GD16 Katerina Cihakova
Julie Zytova
Rachel Hermanova
Simona Kadlecova
6-2 6-2
Jun 2Chernitskaya Memorial - Category 2Kharkiv, UKR
BS14 Illya Maksymchuk Artem Cherepin6-3 6-1
GS14 Kateryna Lazarenko Yelyzaveta Kotliar6-4 6-1
BD14 Illya Maksymchuk
Dmitriy Parintsev
Mikalai Bankou
Erik Chobanyan
6-1 6-3
GD14 Vlada Haetcaia
Anastasiya Lopata
Daria KHOMUTSIANSKAYA
Viktoriia Khytrova
6-4 6-1
Jun 4Mamaia IDU Juniors Championship - Category 2Mamaia, ROM
BS16 Mikhail Gorokhov Vladimir Popov7-5 6-3
GS16 Alexandra Petric Mara Gae3-6 6-3 7-6
BD16 Stefan Nicula
Gheorghe Claudiu Schinteie
Dragos Nicolae Cazacu
Matei Victor Palcau
6-1 6-2
GD16 Alexandra Iordache
Alexandra Petric
Mara Anastasia Iliescu
Briana Straut
1-6 6-2 10-3
Jun 4KIA POLMOTOR SZCZECIN OPEN - Category 3Szczecin, POL
BS14 Gabriel Matuszewski Patryk Stankiewicz6-2 1-0
GS14 Lucie Havlickova Aglaya Fedorova1-6 7-5 6-0
BD14 Maciej Kos
Gabriel Matuszewski
Jakub Bojarski
Patryk Stankiewicz
6-4 4-6 11-9
GD14 Lucie Havlickova
Katrin Pavkova
Darina Precechtelova
Kristyna Tomajkova
6-1 6-4
Jun 4MEMORIJAL GORAN TANOVIC 2018 - Category 2Tuzla, BIH
BS14 He Ziheng Radomir Tomic6-3 6-4
GS14 Sara Svetac Suana Tucakovic6-4 6-4
BD14 Tristan Flander
Lun Obrul
Luka Novakovic
Ivan Sodan
6-7 6-2 10-7
GD14 Valery Gynina
Malwina Rowinska
Petra Marcinko
Leticia Tarocco
6-3 6-2
Jun 1XXX TROFEO CARLO STAGNO D'ALCONTRES 2018 - Category 1Messina, ITA
BS14 Luca Van Assche Mili Poljicak6-1 6-4
GS14 Georgia Pedone Maelle Leclercq6-4 6-0
BD14 Luka Jovanovic
Mili Poljicak
Pedro Rodenas
Luca Van Assche
6-2 7-6
GD14 Amelie Van Impe
Amelia Waligora
Sofia Johnson
Hannah Smith
6-1 6-1
Jun 4Tennis Point Open 2018 - Category 3Cacak, SRB
BS12 Halel Ashoosh Ognjen Milic6-0 6-0
GS12 Mia Ristic Tara Mihaljevic6-0 6-4
BD12 Danijel Krstevski
Lazar Virijevic
Nikola Lulic
Todor Vukomanovic
6-0 6-3
GD12 Dunja Maric
Andjelija Markovic
Lana Petkovic
Nejla Selimanovic
6-0 6-0
Jun 2Mouratoglou Cup 12 - Category 3Biot, FRA
BS12 Leo Cohen Bacrie Petr Brunclik2-6 6-3 6-2
GS12 Shanice Roignot Sarah Iliev6-3 4-6 6-4
BD12 Fadi Bidan
Kostiantyn Mantach
Davi Daniel
Clement Lemire
6-2 6-2
GD12 Scarlette Hetherington
Layla Shoukry
Arina Arifullina
Iryna Savitskaya
6-0 7-6
Jun 2TORNEO U16 - FOLIGNO - Category 1Foligno, ITA
BS16 Pedro Boscardin Dias Luciano Darderi3-6 7-6 6-4
GS16 Linda Fruhvirtova Pola Wygonowska6-2 6-1
BD16 Daniel Rincon
Alejandro Turriziani Alvarez
Andrea Sandrone
Alessandro Spadola
6-2 6-4
GD16 Guillermina Grant
Nalanda Teixeira Da Silva
Beyda Baykal
Pola Wygonowska
6-3 6-3
May 26TBILISI OPEN 2018 - Category 3Tbilisi, GEO
BS14 Alexander Ushakov Danila Terebkov6-2 6-1
GS14 Sofia Pavlova Anamaria Kurtsikashvili6-1 7-5
BD14 Anton Balalykin
Danila Terebkov
Andrey Kozlov
Andrii Zimnokh
6-4 6-3
GD14 Sofia Pavlova
Olga Sorochkina
katrin Esadze
Anastasia Kobidze
6-3 6-2
May 26Estonian Junior Open - Category 3Tallinn, EST
BS12 Timofei Derepasko Dmitry Bessonov7-6 4-6 6-4
GS12 Ksenija Rage Liepa Sataite7-5 6-3
BD12 Dmitry Bessonov
Timofei Derepasko
Andrea Badagliacca
Guglielmo Verdese
7-5 6-3
GD12 Brit Martin
Ksenija Rage
Katarina Brit Esken
Laura Rahnel
7-6 6-1
BS16 Tomas Antonio Serrano Luis Edvards Teodors Liepins6-3 6-3
GS16 Sofiia Suslova Anet Angelika Koskel6-2 6-4
BD16 Ainius Sabaliauskas
Pijus Vaitiekunas
Mark Lajal
Tomas Antonio Serrano Luis
6-3 2-6 12-10
GD16 Anet Angelika Koskel
Aurelia Riga
Viktoriia Fedorova
Alina Fedulova
6-2 6-3
May 28BITOLA OPEN 2018 U 14 - Category 3Bitola, MKD
BS14 Maxim Cazac Carl Labitzke6-1 6-4
GS14 Tijana Sretenovic Emilija Zdravkovic6-4 7-5
BD14 Tomas Alam
Christopher Smith
Maxim Cazac
Vincent Kacer
7-5 6-4
GD14 Tijana Sretenovic
Emilija Zdravkovic
Stefanija Kirovska
Iva Kuzmanoska
6-0 3-6 10-8
May 23HAI Cup - Category 3Arad, ROM
BS12 Theo Papamalamis Radu David Turcanu1-0
GS12 Alexia Iulia MARGINEAN Daria Sorina Ghibarsina6-1 6-2
BD12 Rares Teodor Pieleanu
Radu David Turcanu
Luca Jinar
Horia-Nicolae Marinescu
6-1 6-3
GD12 Eva Maria Ionescu
Alexia Iulia MARGINEAN
Sicilia Alessia Elena Ionica
Iris Zbranca
6-1 6-3
May 26TORNEO U14 - PESCARA - Category 2PESCARA, ITA
BS14 Mariano Tammaro Rodrigo Pacheco Mendez6-3 6-2
GS14 Federica Urgesi Anna Paradisi5-7 6-3 6-1
BD14 Mattia Ricci
Alessandro Versteegh
Andrea Meduri
Giacomo Nosei
4-6 6-4 10-5
GD14 Letizia Migani
Veronica Sirci
Fabrizia Cambria
Erika Di Muzio
7-6 6-1
May 28Kópavogur Open 16U - Category 3Kopavogi, ISL
BS16 Nicolas Moser Dean Cooper Kirby7-5 6-2
GS16 Chloe Isabella Tsang Sofia Soley Jonasdottir6-3 6-2
BD16 Dean Cooper Kirby
Mark Owen Endler
Maximilian Homberg
Nicolas Moser
7-5 6-3
GD16 Sofia Soley Jonasdottir
Chloe Isabella Tsang
Amelie Gindl
Sara Hutter
6-0 6-1
May 27Grand Slam Park Cup - Category 3Budapest, HUN
BS14 Jakub Nicod Simon Myslivec6-1 6-0
GS14 Liel Marlies Rothensteiner Anna Kantor1-6 6-2 7-5
BD14 Simon Myslivec
Jakub Nicod
Darius Florin Pop
Christian Teszari
6-2 6-2
GD14 Kristina Kuksina
Liel Marlies Rothensteiner
Zsofia Mihalka
Given Roach
7-6 7-6
May 2819. Euroregion Nisa Cup - Category 3Hradek Nad Nisou, CZE
BS12 Karl Nagel-Heyer Filip Hanzelin6-1 6-2
GS12 Nikola Bartunkova Viktorie Stareckova7-5 7-5
BD12 Filip Hanzelin
Vojtech Vales
Jonas Kucera
Maxim Mrva
6-2 6-3
GD12 Nikola Bartunkova
Magdalena Smekalova
Weronika Ewald
Monika Stankiewicz
6-2 6-1
May 26Viva Trophy - Category 3Galati, ROM
BS16 Stefan Andrei Ioan Alexandru Chirita6-3 6-3
GS16 Maria Sara Popa Maria Alexandra Moglan6-3 6-7 6-4
BD16 Cosmin Marian Lazar
George Lucian Luncasu
Stefan Andrei
Albert Ionut Stefan
6-1 4-6 12-10
GD16 Maria Alexandra Moglan
Vanessa Ioana Georgiana Popa Teiusanu
Bianca Bulat
Polina Skopintseva
7-5 6-3
May 27ZABRZE CUP 2018 - Category 2Zabrze, POL
BS16 Daniel Siniakov Piotr Kusiewicz6-3 6-3
GS16 Ada Piestrzynska Zuzanna Kubacha6-4 7-6
BD16 Mateusz Kulakowski
Piotr Kusiewicz
Aleksander Orlikowski
Aleksander Zdzuj
6-4 6-2
GD16 Zuzanna Kubacha
Zuzanna Szczepanska
Karolina Bartusek
Karina Gustowska
6-0 6-2
May 26TORNEO U16 - BIELLA - Category 1Biella, ITA
BS16 Matteo Gigante Marko Topo6-7 7-5 6-1
GS16 Jennifer Ruggeri Beatrice Stagno6-1 6-1
BD16 Gabriele Bombara
Alberto Orso
Oriol Fillat Gimenez
Daniel Linkuns-Morozovs
0-6 6-3 10-7
GD16 Olga Molchanova
Hanna Vinahradava
Chiara Fornasieri
Greta Schieroni
6-3 6-3
May 26Albena cup - Category 1Albena, BUL
BS14 Konstantin Zhzhenov Ron Ellouck7-5 6-3
GS14 Fatma Idrizovic Denislava Glushkova6-2 6-4
BD14 William Jucha
Svetlin Keremedchiev
Mihai Alexandru Coman
David Manu
4-6 7-6 10-8
GD14 Brenda Fruhvirtova
Millie Skelton
Sofiia Viktoriia Chernomorska
Ekaterina Maklakova
6-1 6-4
May 19Estonian Junior Open - Category 2Tallinn, EST
BS14 Marc Majdandzic Vilius Gaubas6-3 6-4
GS14 Agnes Mitteregger Valerija Maija Kargina6-0 6-2
BD14 Vilius Gaubas
Tiago Pereira
Oleg Molotkov
Andrei Zubkov
7-5 6-4
GD14 Ida Johansson
Agnes Mitteregger
Emilija Tverijonaite
Anastasiya Zholdakova
6-4 6-1
May 19Siauliai Tennis School Cup by Toyota 2018 - Category 3Siauliai, LTU
BS12 Tomasz Berkieta Manvydas Balciunas6-3 6-4
GS12 Ksenija Rage Elizabete Brutane6-1 7-5
BD12 Timofei Derepasko
Maxim Vlasov
Manvydas Balciunas
Nikita Gavrilonoks
6-1 6-3
GD12 Brit Martin
Ksenija Rage
Patricija Cechanaviciute
Liepa Sataite
6-2 6-3
May 20Pécs Junior Tennis Cup - Category 2PéCs, HUN
BS14 He Ziheng Nikola Zekic6-3 6-0
GS14 Darja Suvirdjonkova Panna Bartha6-3 6-3
BD14 Qing Lihao
He Ziheng
Liu Le
Nikola Zekic
6-0 6-4
GD14 Salma Drugdova
Emma Tothova
Olga Molchanova
Violeta Nykolayeva
7-6 2-6 10-6
May 19Dr Oetker Junior Trophy - Category 1Bucuresti, ROM
BS14 Filip Pieczonka Constantinos Koshis6-3 1-6 4-1
GS14 Matilde Jorge Aleksandra Simeva6-4 1-6 6-2
BD14 Olaf Pieczkowski
Filip Pieczonka
Mihai Alexandru Coman
David Manu
6-3 6-3
GD14 Mafalda Guedes
Matilde Jorge
Maria Sara Popa
Ioana Zvonaru
7-6 6-4
May 1911.Luka Koper Junior Open Under 12-International Junior Tennis Championships Under 12 - Category 3Koper, SLO
BS12 Viktor Frydrych Antonio Voljavec1-6 6-3 6-4
GS12 Ela Nala Milic Tamara Kostic6-4 6-4
BD12 Jamie Diack
Henry Trump
Viktor Frydrych
Henry Jefferson
2-6 6-3 10-6
GD12 Sophya Devas
Hannah Read
Vlada Kozak
Hephzibah Oluwadare
3-6 6-2 10-8
May 22Mostar Open 14&U 2018. - Category 3Mostar, BIH
BS14 Walker Allen Andrea M'chich6-3 6-1
GS14 Carolina Kuhl Angelina Linnikova4-1
BD14 Raphael Pichot
Venedikt Tsirikidze
Alexis Arnal
Andrea M'chich
6-3 6-0
GD14 Kristyna Kostelna
Angelina Linnikova
Carolina Kuhl
Nele Niermann
6-3 6-4
May 20RADOM CUP 2018 - Category 3Radom, POL
BS16 Szymon Kielan Jakub Federowicz6-3 7-5
GS16 Zuzanna Szczepanska weronika Ejsmont6-1 6-4
BD16 Jakub Federowicz
Jasza Szajrych
Juliusz Herok
Michal Marchewka
6-2 6-1
GD16 Karolina Bartusek
Karina Gustowska
weronika Ejsmont
Zuzanna Szczepanska
6-3 6-4
May 21Children's Day Cup by Kirschbaum U16 - Category 2Chisinau, MDA
BS16 German Samofalov Marcel Politowicz6-3 1-6 6-3
GS16 Anastasiya Konstantinovna Soboleva Kateryna Lazarenko6-4 6-1
BD16 Volodymyr Dubel
Viktor Vlasov
Viacheslav Bielinskyi
Evangelos Kypriotis
GD16 Kateryna Lazarenko
Anastasiya Konstantinovna Soboleva
Jaquelyn Ogunwale
Kateryna Rublevska
7-6 6-4
May 19TORNEO U14 - CORREGGIO - Category 2Correggio, ITA
BS14 Rudy Ceccon Peter Buldorini3-6 7-6 7-6
GS14 Ksenia Zaytseva Giulia Martinelli6-1 6-2
BD14 Enrico Baldisserri
Jacopo Bilardo
Andrea Giammario
Edoardo Lanza Cariccio
6-3 6-2
GD14 Letizia Migani
Veronica Sirci
Erika Di Muzio
Emma Rizzetto
6-4 4-6 10-7
May 19Kaleva Open - Category 3Oulu, FIN
BS14 Andreas Sillaste Matteo Covato7-6 2-6 7-5
GS14 Clarissa Blomqvist Emilie Just-Bomholt6-4 6-3
BD14 Claudius Amon
Andreas Sillaste
Tauras Mickus
Dominykas Stonkus
7-5 6-1
GD14 Elsa Chaumette
Kseniia Saenko
Rinja Kautto
Emma Kuusisto
6-4 6-2
BS16 Vladislav Gorbatenko Edvards Teodors Liepins4-6 6-1 7-6
GS16 Emma Jouy Stella Remander6-1 6-4
BD16 Karim Krause
Tuomas Rikkonen
Nikolajs Galkins
Edvards Teodors Liepins
6-1 6-4
GD16 Asta Miettinen
Stella Remander
Emma Jouy
Emilija Pranyte
6-1 6-4
May 21NASHI DITY - Category 3Kyiv, UKR
BS12 Kostiantyn Mantach Oleksandr Ponomar7-6 6-4
GS12 Yelyzaveta Kotliar Anna Vashchenko0-6 6-3 6-2
BD12 Oleksandr Ponomar
Maksym Suvorov
Ilie Cazac
Kostiantyn Mantach
6-4 6-4
GD12 Yelyzaveta Kotliar
Anna Vashchenko
Yelizaveta Onyshchenko
Aliesia Reva
6-2 6-4
May 12CARBO ONE-APHRODITE HILLS RESORT TEU12 - Category 3Paphos, CYP
BS12 Chris Spyrou Nikita Sclearenco6-1 6-2
GS12 Anna Demirtzi Dunja Maric6-3 6-2
BD12 Chris Spyrou
Andreas Timini
David Cristian Carteputreda
Nikita Sclearenco
GD12 Alexia-Shara Iancu
Diana Maria Ilie
Sofiya Kotlyarova
Yelizaveta Onyshchenko
6-2 6-3
May 12VI Memorijal Jovana Kukarasa - Category 2Subotica, SRB
BS14 He Ziheng Jiang Yunhan6-4 1-6 6-0
GS14 Andrea Obradovic Anja Petkovic7-6 6-0
BD14 Qing Lihao
He Ziheng
Liu Le
Jiang Yunhan
6-4 7-6
GD14 Lola Radivojevic
Emilija Zdravkovic
Jazmin Rebeka Beer
Luca Udvardy
6-1 6-2
May 13TEJT U14 " The 25th Piestany Cup U14 201 " - Category 1Piestany, SVK
BS14 Branko Djuric Constantinos Koshis6-3 7-5
GS14 Sofia Costoulas Sabina Zeynalova7-5 6-3
BD14 Mili Poljicak
Dino Prizmic
Theodoros Mitsakos
Luca Van Assche
6-3 6-1
GD14 Adriana Berankova
Vanesa Sulcova
Lucie Havlickova
Katrin Pavkova
4-1 4-0
May 12Benders Cup - ITF 14 Sweden - Category 3FalköPing, SWE
BS14 Henrik Bladelius Elwin Gauffin6-4 6-1
GS14 Agnes Mitteregger Tilde Stromquist6-4 7-6
BD14 Henrik Bladelius
Elwin Gauffin
Tsegai Gebremeskel
Eldin Nokic
7-5 6-4
GD14 Ida Johansson
Agnes Mitteregger
Tilde Stromquist
Emelie Westin
7-6 6-4
May 15"Children's Day Cup" U14 - Category 2Chisinau, MDA
BS14 Florentin-Alexandru Scarlat Kilian Feldbausch7-6 1-6 6-4
GS14 Ksenia Agureeva Mara Gae6-4 6-1
BD14 Ivan Kremenchutskyi
Daniil Soboliev
Kilian Feldbausch
Borjan Jovanov
5-7 6-2 10-3
GD14 Ksenia Agureeva
Zuzanna Bednarz
Sofiia Viktoriia Chernomorska
Vlada Haetcaia
6-2 2-6 10-7
May 14National Sport Park Open U16 - Category 3Tirane, ALB
BS16 Viacheslav Bielinskyi Milo Gazivoda6-1 6-2
GS16 Angelina Linnikova Ellie Logotheti7-5 6-2
BD16 Viacheslav Bielinskyi
Milo Gazivoda
Rodrigo Deleu
Elisha Thornton
6-0 6-3
GD16 Maddalena Giordano
Ginevra Parentini Vallega Montebruno
Natasa Savic
Mika Stojanovic
6-2 6-2
May 13BERGANT MEMORIAL - Category 2Maribor, SLO
BS14 Till Brunner Raffaele Mariani
GS14 Chelsea Fontenel Petja DRAME6-1 5-7 6-4
BD14 Idriss Haddouch
Noah Merre
Till Brunner
Raffaele Mariani
7-6 6-2
GD14 Chelsea Fontenel
Karolina Kozakova
Petja DRAME
Tea Lukic
7-5 6-1
BS16 Stefan Popovic Petr Nesterov6-4 6-2
GS16 Marijana Majetic Marta Belokrylova7-6 6-2
BD16 Petr Nesterov
Stefan Popovic
Sebastian Dominko
Gal Emersic Potocnik
4-6 6-2 10-7
GD16 Andjela Lopicic
Natalija Senic
Mia Chudejova
Anna Panchartek
3-6 6-2 11-9
May 1222nd KINETIC CUP BY DUNLOP - Category 3Kyiv, UKR
BS16 Volodymyr Dubel Yevhenii Bondarenko6-4 3-6 6-3
GS16 Anna Sierkova Anita Sahdiieva4-6 6-2 6-2
BD16 Yevhenii Bondarenko
Dmytrii Ierokhin
Daniel Mankowski
Piotr Strzalkowski
3-6 6-2 10-3
GD16 Anita Sahdiieva
Anna Syrova
Kateryna Rublevska
Anastasiya Konstantinovna Soboleva
6-3 6-4
May 13LODZ CUP 2018 - Category 3Lodz, POL
BS14 Vilius Gaubas Gabriel Matuszewski6-0 6-3
GS14 Magdalena Swierczynska Daria Gorska6-3 6-3
BD14 Vilius Gaubas
Tiago Pereira
Edas Butvilas
Zachary Murphy
GD14 Daria Gorska
Justyna Jodlowska
Natalia Lezniak
Magdalena Swierczynska
3-6 6-2 10-7
May 5Bohemia Cafex Cup - Category 1Rakovnik, CZE
BS14 Matthew William Donald Hynek Barton6-1 6-7 6-3
GS14 Agata Cerna Kristina Volgapkina5-7 6-1 6-3
BD14 Hynek Barton
Oldrich Vejsicky
Luka Mikrut
Mili Poljicak
5-7 6-3 10-5
GD14 Agata Cerna
Anna Panchartek
Aliona Falei
Evialina Laskevich
2-6 6-1 10-5
May 6OPALENICA CUP 2018 - Category 2Opalenica, POL
BS14 Maxim Dontsov Filip Pieczonka6-2 6-4
GS14 Ada Piestrzynska Zuzanna Kubacha6-3 1-6 6-3
BD14 Marc Majdandzic
Dominykas Stonkus
Maciej Kos
Gabriel Matuszewski
3-6 7-5 10-6
GD14 Zuzanna Frankowska
Ada Piestrzynska
Elizaveta Smirnaya
Michelle Weinstock
6-2 3-6 10-7
May 5XVI TORNEIG JOAN MIR "IN MEMORIA " - Category 1TORELLÓ, ESP
BS16 Daniel Rincon Daniel Linkuns-Morozovs6-3 3-6 6-4
GS16 Linda Fruhvirtova Antonia Ruzic7-6 6-3
BD16 Andre-Remi Jakobi
Maxim Khorozov
Joao Ferreira
Tiago Torres
6-3 2-6 10-8
GD16 Nikol Palecek
Kira Pavlova
Maria Michaela Fiacan
Linda Fruhvirtova
6-4 7-5
May 7Tirana Open U16 - Category 3Tirane, ALB
BS16 Petar Teodorovic Milo Gazivoda6-3 6-4
GS16 Sofia Pizzoni Dimitra Pavlou6-0 6-1
BD16 Milo Gazivoda
Petar Teodorovic
Din Karahodza
Ion Arcasa Straciuc
6-3 6-1
GD16 Martha Makantasi
Dimitra Pavlou
Ginevra Parentini Vallega Montebruno
Sofia Pizzoni
6-1 2-6 10-6
May 5TENNIS CLUB PAVIA - Category 2Pavia, ITA
BS14 Niccolo Ciavarella Lorenzo Ferri6-1 6-1
GS14 Georgia Pedone Anna Paradisi6-2 6-3
BD14 Cesar Bouchelaghem
Paul Inchauspe
Lorenzo Ferri
Giammarco Gandolfi
6-4 1-6 10-8
GD14 Denise Valente
Emma Valletta
Giulia Dal Pozzo
Anna Paradisi
6-2 6-7 10-7
May 528ème PASSAGESPOIRS - Category 3Le Passage D'Agen, FRA
BS12 Leo Cohen Bacrie Sebastien Cauhape3-6 6-3 6-4
GS12 Sara Bejlek Lucie Urbanova6-0 6-0
BD12 Jonas Kucera
Krystof Svojgr
Sebastien Cauhape
Louis-Lou Langenaken
7-5 6-4
GD12 Beverley Aaliyah Nyangon
Shanice Roignot
Coline Beluche
Camille Grimoux
6-2 6-2
May 5Haydar Aliyev Memory Cup 2 - Category 3Baku, AZE
BS12 Danial Rakhmatullayev Elvin Hashimov6-1 6-0
GS12 Janel Ospanova Anastasiya Sharamet6-3 6-3
BD12 Artur Aiukhanov
Danial Rakhmatullayev
Bastien Danicher
Theo Papamalamis
7-6 4-6 13-11
GD12 Daria Egorova
Marta Melnichenok
Karina Jumazhanova
Dilnaz Mashabayeva
6-2 6-7 11-9
BS16 Dmytrii Ierokhin Andrey Beketov2-6 6-1 6-1
GS16 Margarita Andreyuk Polina Pavlova7-5 2-6 6-2
BD16 Dmytrii Ierokhin
Alexander Krylov
Andrey Beketov
David Minnivaliev
7-5 6-4
GD16 Margarita Andreyuk
Umayra Hashimova
Anna Sedysheva
Anna Vasilyeva
6-0 6-0
May 5Daimon Cup - Category 3Bucharest, ROM
BS12 Pavel Marinov Max Stenzer6-3 5-7 6-1
GS12 Rositsa Dencheva Alexia Iulia MARGINEAN7-5 6-3
BD12 Tudor Narcis Popovici
Luca Preda
David Cristian Carteputreda
Gabriel Ghetu
6-4 7-6
GD12 Elena Ruxandra Bertea
Alexia Iulia MARGINEAN
Rositsa Dencheva
Katalina Petrova
3-6 7-6 11-9
May 5Sport Palace cup U14 - Category 3Sliven, BUL
BS14 Mihai Alexandru Coman Mihail Ivanov6-2 7-5
GS14 Melisa Ercan Katerina Dimitrova6-3 4-6 6-1
BD14 Dinko Dinev
Dragomir Draganov
Adriano Dzhenev
Viktor Markov
6-2 6-2
GD14 Katerina Dimitrova
Denislava Glushkova
Maria Taneva
Mihaela Tsoneva
6-3 6-4
May 5GRAWE OPEN - Category 2Maribor, SLO
BS14 Noah Merre Raffaele Mariani6-4 6-1
GS14 Chelsea Fontenel Tea Lukic6-1 6-1
BD14 Gilles Arnaud Bailly
Idriss Haddouch
Till Brunner
Raffaele Mariani
6-1 6-7 10-5
GD14 Chyara Onia Seke
Amelie Van Impe
Flo Helsen
Amelia Waligora
6-2 4-6 14-12
BS16 Blaz Vidovic Fran Mitrovic6-1 6-3
GS16 Tara Wurth Marta Belokrylova7-6 6-2
BD16 Sebastian Dominko
Gal Emersic Potocnik
Yarin Aebi
Alessio Tramontin
GD16 Mia Rae Vican
Tara Wurth
Marijana Majetic
Klara Vukicevic
6-2 7-5
May 5Montenegro cup 2018 - Category 3NikšIć, MGO
BS14 Matija Samardzic Liu Le6-1 6-3
GS14 Leticia Tarocco Divna Ratkovic6-3 3-6 7-5
BD14 Qing Lihao
He Ziheng
Liu Le
Jiang Yunhan
7-6 3-6 10-7
GD14 Milana Korobchenko
Polina Skopintseva
Lola Radivojevic
Leticia Tarocco
May 7PROKUPLJE OPEN 2018 - Category 3Prokuplje, SRB
BS12 Lazar Virijevic Anas Mazdrashki6-1 2-6 6-3
GS12 Mia Ristic Mariia Masiianskaia6-1 6-0
BD12 Danijel Krstevski
Mika Petkovic
David Rakic
Lazar Virijevic
7-5 3-6 10-4
GD12 Yoana Konstantinova
Nikol Nikolova
Naira Gevorkian
Andjelija Markovic
6-3 6-4
Apr 29Wilson Cup - Category 2Rakovnik, CZE
BS14 Matthew William Donald Hynek Barton6-1 6-2
GS14 Erika Andreeva Dominika Salkova6-3 6-0
BD14 Hynek Barton
Oldrich Vejsicky
Jakub Nicod
Vojtech Petr
6-1 6-3
GD14 Patricie Kubikova
Dominika Salkova
Valentina Dvorakova
Lucie Ivanova
6-1 6-0
Apr 29ZENICA OPEN 2018 - Category 3Zenica, BIH
BS16 Drazen Petrovic Petar Teodorovic6-2 6-0
GS16 Malwina Rowinska Paloma Keresztes7-5 6-2
BD16 Lovre Erceg
Marino Jakic
Drazen Petrovic
Leo Puljic
6-4 6-2
GD16 Paloma Keresztes
Darja Suvirdjonkova
Kornelia Huncak
Sara Mikaca
6-3 6-4
Apr 28Haydar Aliyev Memory Cup 1 - Category 3Baku, AZE
BS14 Artem Cherepin Danil Mulintsev6-3 6-1
GS14 Diana Lemanova Anna Vasilyeva6-0 6-4
BD14 Alexander Ushakov
Andrei Zubkov
Artem Maltsev
Danil Mulintsev
1-6 6-3 10-8
GD14 Diana Lemanova
Anastasia Sereda
Irina Artemova
Sofya Karbysheva
6-2 6-3
BS16 Kirill Mishkin Frederic Vogeli6-3 7-6
GS16 Inga Longinenko Tatiana Barkova6-2 6-1
BD16 Andrey Beketov
David Minnivaliev
Dmytrii Ierokhin
Frederic Vogeli
6-4 4-6 10-8
GD16 Margarita Andreyuk
Umayra Hashimova
Valery Gynina
Elena Pridankina
7-5 6-2
Apr 28Izida cup 2018 - Category 3Dobrich, BUL
BS12 Georgi Georgiev Alexander Vasilev6-0 6-3
GS12 Rositsa Dencheva Elena Ruxandra Bertea4-6 6-1 6-1
BD12 Luca Preda
Calin Teodor Stirbu
Georgi Georgiev
Pavel Marinov
7-5 6-2
GD12 Aleksandra Gabrovska
Elizara Yaneva
Yoana Konstantinova
Nikol Nikolova
6-3 3-6 10-6
Apr 28Pinsk Open - Category 2Pinsk, BLR
BS16 Marcel Kamrowski Olaf Pieczkowski
GS16 Kristina Dmitruk Anastasiya Konstantinovna Soboleva7-5 6-0
BD16 Jaroslav Hramogin
Daniil OSTAPENKOV
Mykhailo Mossur
Nikita Zavhorodko